Buurt Steensel

Buurt in wijk Steensel · gemeente Eersel · Noord-Brabant

  • 576 woningen
  • 1.370 inwoners
  • gem. bouwjaar 1977
  • gem. WOZ € 473.000

Wonen in Steensel: deze buurt in de gemeente Eersel telt 576 woningen, 1.370 inwoners en 585 huishoudens. De woningen in Steensel zijn vooral van het type vrijstaand (35%) en twee-onder-een-kap (27%), gebouwd vooral in de periode 1945-1969 (32%) en met 82% koopwoningen en 18% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 473.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 38% label A of B; het meest voorkomende energielabel is C. De leefbaarheid scoort zeer goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 50 dB (rustig) en de politie registreerde 17,5 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 3,6 km, een basisschool op 400 m en 37% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Steensel vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Steensel

Woningen
576
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1977
Gemiddelde woonoppervlakte
157 m²
Woningvoorraad (CBS)
581
2025

Woningtype

  • Vrijstaand 35% 200
  • Twee-onder-een-kap 27% 156
  • Tussenwoning 17% 96
  • Hoekwoning 15% 86
  • Appartement 7% 38

Energielabel

  • A of beter 21% 121
  • B 14% 81
  • C 25% 145
  • D 10% 58
  • E 5% 31
  • F 10% 55
  • G 8% 44
  • Geen label 7% 41

Bouwperiode

  • Voor 1945 8% 47
  • 1945–1969 32% 185
  • 1970–1989 32% 182
  • 1990–2009 10% 60
  • 2010 en later 17% 98
  • Onbekend 1% 4

Bewoners

Inwoners
1.370
1 januari 2025
Huishoudens
585
gem. 2,4 personen
Eenpersoonshuishoudens
26%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
37%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
1.770
inwoners per km²
Oppervlakte
0,8 km²
Geboren buiten Nederland
7%
Nederland: 16%
Personen in armoede
1%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
7
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
76%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
63%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 15% 205
  • 15–25 jaar 9% 125
  • 25–45 jaar 25% 340
  • 45–65 jaar 29% 395
  • 65 jaar en ouder 22% 295

Herkomst

  • Nederland 88% 1.210
  • Europa (excl. Nederland) 6% 85
  • Buiten Europa 6% 80

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 18% 180
  • Havo, vwo, mbo 2–4 54% 550
  • Hbo, wo 28% 290

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 473.000
CBS 2024
Koopwoningen
82%
Huurwoningen
18%
12% corporatie
Eengezinswoningen
93%
7% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
10%
Onbewoonde woningen
2%
Nieuwbouw in het jaar
1
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
3.190 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
1.480 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
1.000 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
54%
Aardgasvrij
6%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
13%
Verwarming (WarmteAtlas)
93% cv, 5% elektrisch
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
3,6 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
500 m
gem. afstand
Basisschool
400 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
400 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
2
Stedelijkheid
Niet stedelijk
202 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,3
741 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
160
waarvan 30 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

1 school in buurt Steensel, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Eersel

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
50 dB
gemeente 50 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
15%
gemeente 13%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 5%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
6%
gemeente 4%

Geluidniveau van de 576 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 16% 93
  • 46–50 dB: rustig 52% 302
  • 51–55 dB: redelijk 18% 102
  • 56–60 dB: druk 11% 64
  • 61–65 dB: lawaaiig 3% 15

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
0%
gemeente 0%
Waarvan meer dan 0,5 m water
0%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
geen

Lucht, licht en groen

NO₂
9,9 µg/m³
33% boven WHO-advies (10)
PM2,5
8,5 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,4 µg/m³
0% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Donker
gemeente: gedimd
Groen binnen 500 m
68%
gemeente 63%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
44 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
98%
gemeente 92%
Hitte-eilandeffect
0,2–0,4 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
71%
gemeente 87%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
100%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
100%
gemeente 98%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
36%
gemeente 9%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
18
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
24
+4% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
1,7
1 inbraak
Gemeente
30
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Mishandeling 17% 4
  • Diefstal uit auto 8% 2
  • Vernieling 8% 2
  • Woninginbraak 4% 1
  • Inbraak schuur/garage 4% 1
  • Autodiefstal 4% 1
  • Fietsdiefstal 4% 1

Per jaar

  1. 302021
  2. 262022
  3. 142023
  4. 312024
  5. 212025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Zeer goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Zeer goed
klasse 8 van 9, meting 2024
Score
4,22
+0,12 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
−0,01
meting 2022: Zeer goed
Gemeente
Zeer goed
score 4,20

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,01 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,04 ruim voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,07 zwak
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,05 ruim voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,09 goed

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−0,6 mm per jaar
gemeente −0,4 mm
Bodemdaling (ondiep)
−0,0 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
0 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,0%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
1,0%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 376.100
Nettoarbeidsparticipatie
76%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
17%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
22,5%
aandeel personen (landelijk 20%)