Buurt Westerveld

Buurt in wijk Ussen · gemeente Oss · Noord-Brabant

  • 436 woningen
  • 1.100 inwoners
  • gem. bouwjaar 1987
  • gem. WOZ € 370.000

Wonen in Westerveld: deze buurt in de gemeente Oss telt 436 woningen, 1.100 inwoners en 445 huishoudens. De woningen in Westerveld zijn vooral van het type tussenwoning (66%) en hoekwoning (25%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (88%) en met 98% koopwoningen en 2% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 370.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 24% label A of B; het meest voorkomende energielabel is C. De leefbaarheid scoort goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 50 dB (rustig) en de politie registreerde 14,5 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 800 m, een basisschool op 500 m en 43% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Westerveld vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Westerveld

Woningen
436
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1987
Gemiddelde woonoppervlakte
131 m²
Woningvoorraad (CBS)
436
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 66% 287
  • Hoekwoning 25% 108
  • Vrijstaand 8% 33
  • Twee-onder-een-kap 2% 8

Energielabel

  • A of beter 8% 34
  • B 17% 72
  • C 75% 326
  • D 0% 1
  • F 0% 2
  • G 0% 1

Bouwperiode

  • Voor 1945 0% 2
  • 1945–1969 0% 1
  • 1970–1989 88% 385
  • 1990–2009 10% 42
  • Onbekend 1% 6

Bewoners

Inwoners
1.100
1 januari 2025
Huishoudens
445
gem. 2,5 personen
Eenpersoonshuishoudens
17%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
43%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
4.161
inwoners per km²
Oppervlakte
0,3 km²
Geboren buiten Nederland
6%
Nederland: 16%
Personen in armoede
2%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
9
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
75%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
64%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 15% 165
  • 15–25 jaar 9% 100
  • 25–45 jaar 24% 260
  • 45–65 jaar 33% 355
  • 65 jaar en ouder 19% 210

Herkomst

  • Nederland 87% 945
  • Europa (excl. Nederland) 4% 45
  • Buiten Europa 9% 100

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 24% 220
  • Havo, vwo, mbo 2–4 49% 440
  • Hbo, wo 27% 240

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 370.000
CBS 2024
Koopwoningen
98%
Huurwoningen
2%
0% corporatie
Eengezinswoningen
100%
0% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
0%
Onbewoonde woningen
1%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
3.010 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
1.340 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
890 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
59%
Aardgasvrij
1%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
6%
Verwarming (WarmteAtlas)
99% cv
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
800 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
1,2 km
gem. afstand
Basisschool
500 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
600 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
13
Stedelijkheid
Sterk stedelijk
2.088 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,3
582 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
90
waarvan 15 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
50 dB
gemeente 53 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
14%
gemeente 15%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 2%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
1%
gemeente 5%

Geluidniveau van de 436 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 16% 70
  • 46–50 dB: rustig 47% 205
  • 51–55 dB: redelijk 25% 109
  • 56–60 dB: druk 11% 50
  • 61–65 dB: lawaaiig 0% 2

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
100%
gemeente 50%
Waarvan meer dan 0,5 m water
95%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
1,6 m
gemiddeld 0,9 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
10,5 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
9,0 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
15,0 µg/m³
66% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Gedimd
gemeente: gedimd
Groen binnen 500 m
64%
gemeente 62%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
46 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
94%
gemeente 93%
Hitte-eilandeffect
1,0–1,2 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
96%
gemeente 77%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
76%
gemeente 51%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
84%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
87%
gemeente 84%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
6%
gemeente 6%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
11%
gemeente 1%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
15
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
16
-6% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
2,3
1 inbraak
Gemeente
48
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Diefstal uit auto 13% 2
  • Woninginbraak 6% 1
  • Inbraak schuur/garage 6% 1
  • Autodiefstal 6% 1

Per jaar

  1. 252021
  2. 342022
  3. 132023
  4. 172024
  5. 172025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Goed
klasse 7 van 9, meting 2024
Score
4,16
+0,06 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,05
meting 2022: Ruim voldoende
Gemeente
Goed
score 4,13

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,03 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,03 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,01 voldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,02 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,05 ruim voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−1,0 mm per jaar
gemeente −0,8 mm
Bodemdaling (ondiep)
−0,2 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
0 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,1%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
1,0%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 262.300
Nettoarbeidsparticipatie
75%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
11%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
22,4%
aandeel personen (landelijk 20%)