Buurt Zegge

Buurt in wijk Zegge · gemeente Rucphen · Noord-Brabant

  • 739 woningen
  • 1.630 inwoners
  • gem. bouwjaar 1977
  • gem. WOZ € 319.000

Wonen in Zegge: deze buurt in de gemeente Rucphen telt 739 woningen, 1.630 inwoners en 745 huishoudens. De woningen in Zegge zijn vooral van het type vrijstaand (32%) en twee-onder-een-kap (28%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (40%) en met 63% koopwoningen en 37% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 319.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 51% label A of B; het meest voorkomende energielabel is A. De leefbaarheid scoort ruim voldoende volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 49 dB (rustig) en de politie registreerde 20,2 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 400 m, een basisschool op 500 m en 31% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Zegge vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Zegge

Woningen
739
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1977
Gemiddelde woonoppervlakte
129 m²
Woningvoorraad (CBS)
743
2025

Woningtype

  • Vrijstaand 32% 233
  • Twee-onder-een-kap 28% 206
  • Tussenwoning 17% 129
  • Hoekwoning 15% 112
  • Appartement 8% 59

Energielabel

  • A of beter 30% 221
  • B 20% 151
  • C 22% 163
  • D 11% 80
  • E 2% 16
  • F 8% 62
  • G 5% 40
  • Geen label 1% 6

Bouwperiode

  • Voor 1945 9% 66
  • 1945–1969 25% 185
  • 1970–1989 40% 295
  • 1990–2009 13% 96
  • 2010 en later 13% 94
  • Onbekend 0% 3

Bewoners

Inwoners
1.630
1 januari 2025
Huishoudens
745
gem. 2,1 personen
Eenpersoonshuishoudens
32%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
31%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
3.514
inwoners per km²
Oppervlakte
0,5 km²
Geboren buiten Nederland
6%
Nederland: 16%
Personen in armoede
1%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
12
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
71%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
61%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 14% 230
  • 15–25 jaar 8% 125
  • 25–45 jaar 23% 380
  • 45–65 jaar 31% 505
  • 65 jaar en ouder 24% 390

Herkomst

  • Nederland 88% 1.405
  • Europa (excl. Nederland) 6% 100
  • Buiten Europa 6% 90

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 33% 420
  • Havo, vwo, mbo 2–4 51% 640
  • Hbo, wo 16% 200

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 319.000
CBS 2024
Koopwoningen
63%
Huurwoningen
37%
35% corporatie
Eengezinswoningen
93%
7% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
5%
Onbewoonde woningen
1%
Nieuwbouw in het jaar
6
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.900 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
1.280 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
920 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
56%
Aardgasvrij
4%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
9%
Verwarming (WarmteAtlas)
97% cv, 3% elektrisch
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
400 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
2,9 km
gem. afstand
Basisschool
500 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
500 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
1
Stedelijkheid
Niet stedelijk
286 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,3
947 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
155
waarvan 25 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

1 school in buurt Zegge, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Rucphen

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
49 dB
gemeente 49 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
9%
gemeente 13%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
5%
gemeente 1%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
gemeente 0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
0%
gemeente 5%

Geluidniveau van de 739 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 23% 170
  • 46–50 dB: rustig 43% 315
  • 51–55 dB: redelijk 24% 174
  • 56–60 dB: druk 9% 65
  • 61–65 dB: lawaaiig 2% 15

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
0%
gemeente 0%
Waarvan meer dan 0,5 m water
0%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
geen

Lucht, licht en groen

NO₂
11,5 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
8,7 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,8 µg/m³
0% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Gedimd
gemeente: gedimd
Groen binnen 500 m
60%
gemeente 47%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
45 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
100%
gemeente 96%
Hitte-eilandeffect
0,4–0,6 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
59%
gemeente 50%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
100%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
83%
gemeente 98%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
7%
gemeente 5%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 1%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
20
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
33
+6% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
35
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Diefstal uit auto 12% 4
  • Inbraak schuur/garage 6% 2
  • Fietsdiefstal 6% 2
  • Vernieling 6% 2
  • Bedreiging 3% 1
  • Mishandeling 3% 1
  • Winkeldiefstal 3% 1

Per jaar

  1. 342021
  2. 352022
  3. 322023
  4. 392024
  5. 272025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Ruim voldoende Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Ruim voldoende
klasse 6 van 9, meting 2024
Score
4,05
−0,05 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
−0,01
meting 2022: Ruim voldoende
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,09

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,01 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,04 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,14 onvoldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,02 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,04 voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−1,1 mm per jaar
gemeente −0,8 mm
Bodemdaling (ondiep)
−0,3 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
0 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,0%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
1,0%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 153.400
Nettoarbeidsparticipatie
71%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
17%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
16,1%
aandeel personen (landelijk 20%)