Gemeente Heiloo
Gemeente · Noord-Holland
- 11.296 woningen
- 24.341 inwoners
- gem. bouwjaar 1976
- gem. WOZ € 515.000
Wonen in Heiloo: deze gemeente in de provincie Noord-Holland telt 11.296 woningen, 24.341 inwoners en 11.128 huishoudens. De woningen in Heiloo zijn vooral van het type tussenwoning (28%) en appartement (24%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (27%) en met 73% koopwoningen en 27% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 515.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 44% label A of B; het meest voorkomende energielabel is A. De leefbaarheid scoort zeer goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 52 dB (redelijk) en de politie registreerde 22,6 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 900 m, een basisschool op 800 m en 32% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Heiloo vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.
Kaart
Woningen in Heiloo
- Woningen
- 11.296 adressen met woonfunctie (BAG)
- Gemiddeld bouwjaar
- 1976
- Gemiddelde woonoppervlakte
- 123 m²
- Woningvoorraad (CBS)
- 11.225 2025
Woningtype
Energielabel
Bouwperiode
Bewoners
- Inwoners
- 24.341 1 januari 2025
- Huishoudens
- 11.128 gem. 2,2 personen
- Eenpersoonshuishoudens
- 36% Nederland: 40%
- Huishoudens met kinderen
- 32% Nederland: 32%
- Bevolkingsdichtheid
- 1.300 inwoners per km²
- Oppervlakte
- 19,0 km² waarvan 0,3 km² water
- Geboren buiten Nederland
- 8% Nederland: 16%
- Gestandaardiseerd inkomen
- € 49.100 gem. per huishouden per jaar · Nederland: € 42.080
- Personen in armoede
- 2% Nederland: 3%
- Bijstandsuitkeringen
- 11 per 1.000 inwoners · Nederland: 22
- Nettoarbeidsparticipatie
- 72% Nederland: 72%
- Werknemers met vast contract
- 57% Nederland: 56%
Leeftijdsopbouw
Herkomst
Opleidingsniveau (15–75 jaar)
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.
Wonen en waarde
- Gemiddelde WOZ-waarde
- € 515.000 CBS 2024
- Koopwoningen
- 73%
- Huurwoningen
- 27% 16% corporatie
- Eengezinswoningen
- 74% 26% meergezins
- Gebouwd in de laatste 10 jaar
- 11%
- Onbewoonde woningen
- 4%
- Nieuwbouw in het jaar
- 72 opgeleverde woningen
De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.
Energie
- Gem. stroomverbruik
- 2.570 kWh per woning per jaar
- Gem. teruglevering
- 1.030 kWh zonnestroom per woning
- Gem. gasverbruik
- 930 m³ per woning per jaar
- Woningen met zonnepanelen
- 54%
- Aardgasvrij
- 4%
- Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
- 8%
Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".
Voorzieningen en bereikbaarheid
- Grote supermarkt
- 900 m gem. afstand
- Huisartsenpraktijk
- 1,2 km gem. afstand
- Basisschool
- 800 m gem. afstand
- Kinderdagverblijf
- 600 m gem. afstand
- Scholen binnen 3 km
- 9
- Stedelijkheid
- Matig stedelijk 1.381 adressen per km²
- Auto's per huishouden
- 1,0 11.002 personenauto's
- Bedrijfsvestigingen
- 3.430 waarvan 470 handel en horeca
Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).
Scholen
11 scholen in gemeente Heiloo, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.
- St Radboud 324 leerlingen
- De Springschans 252 leerlingen
- Kindcentrum De Duif 245 leerlingen
- Rooms Katholieke Basisschool Benedictus 190 leerlingen
- Openbare Basisschool Meander 182 leerlingen · Inspectie: Voldoende
- Rooms Katholieke Basisschool Sint Willibrord 161 leerlingen
- Elckerlyc Basisschool voor Freinetonderwijs 146 leerlingen · Inspectie: Onvoldoende
- De Zuidwester 109 leerlingen
- Kindcentrum De Ontdekkers 101 leerlingen
- Jan van Rijckenborghschool 87 leerlingen · Inspectie: Voldoende
- Petrus Canisius College Scholengemeenschap voor VWO HAVO VMBO 238 leerlingen
DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.
Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen
- Gemiddeld geluidniveau (Lden)
- 52 dB
- Woningen met wegverkeer boven 55 dB
- 14%
- Woningen met treinverkeer boven 55 dB
- 6%
- Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
- 0%
- Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
- 0%
- 's Nachts wegverkeer boven 50 dB
- 5%
Geluidniveau van de 11.296 woningen
Overstroming
- Woningen die kunnen overstromen
- 41%
- Waarvan meer dan 0,5 m water
- 36%
- Waarvan meer dan 2 m water
- 1%
- Maximale waterdiepte
- 2,7 m gemiddeld 1,2 m waar het overstroomt
Lucht, licht en groen
- NO₂
- 10,2 µg/m³ 62% boven WHO-advies (10)
- PM2,5
- 7,6 µg/m³ 100% boven WHO-advies (5)
- PM10
- 14,8 µg/m³ 5% boven WHO-advies (15)
- Licht 's nachts
- Gedimd
- Groen binnen 500 m
- 68%
Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.
Klimaat en veiligheid
- Gevoelstemperatuur op een hete dag
- 46–48 °C extreme hittestress
- Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
- 91%
- Hitte-eilandeffect
- 0,6–0,8 °C gemiddeld warmer dan het buitengebied
- Woningen met een koele plek binnen 300 m
- 89%
- Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
- 0%
- Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
- 50%
- Woningen met een regenstroombaan langs het huis
- 3%
- Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
- 0%
- Woningen binnen 1 km van een windturbine
- 0%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.
Veiligheid
- Misdrijven per 1.000 inwoners
- 23 sep 2025 – aug 2026
- Geregistreerde misdrijven
- 551 -14% t.o.v. het jaar ervoor
- Woninginbraken per 1.000 woningen
- 2,7 31 inbraken
- Nederland
- 45 per 1.000 inwoners
Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)
Per jaar
Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.
Leefbaarheid
Zeer goed Leefbaarometer 2024
zeer onvoldoendeuitstekend
- Leefbaarheid
- Zeer goed klasse 8 van 9, meting 2024
- Score
- 4,21 +0,10 t.o.v. het landelijk gemiddelde
- Sinds de vorige meting
- +0,01 meting 2022: Zeer goed
Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde
- Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,02 voldoende
- Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,03 voldoende
- Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,05 zwak
- Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,03 voldoende
- Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,08 goed
Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.
Bodem en fundering
- Bodemdaling (totaal)
- −1,1 mm per jaar
- Bodemdaling (ondiep)
- −0,1 mm per jaar veen en klei die inklinken
- Verwachte daling tot 2050
- 3 cm hoog scenario
- Woningen met risico op paalrot
- 0,0% zeer laag
- Paalrot in 2050
- 0,0% hoog scenario, drogere zomers
- Verschilzetting in 2050
- 3,4% woningen op staal met risico
Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.
Inkomen en werk
- Gem. inkomen per inwoner
- € 40.300 per jaar
- Gem. inkomen per inkomensontvanger
- € 47.600 per jaar
- Mediaan vermogen huishoudens
- € 378.700
- Nettoarbeidsparticipatie
- 72% van 15 tot 75 jaar
- Zelfstandigen
- 19% van de werkzame bevolking
- Hoogste 20% inkomens
- 25,7% aandeel personen (landelijk 20%)