Wijk Altforst
Wijk in gemeente West Maas en Waal · Gelderland
- 227 woningen
- 630 inwoners
- gem. bouwjaar 1967
- gem. WOZ € 486.000
Wonen in Altforst: deze wijk in de gemeente West Maas en Waal telt 227 woningen, 630 inwoners en 275 huishoudens. De woningen in Altforst zijn vooral van het type vrijstaand (72%) en twee-onder-een-kap (15%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (26%) en met 89% koopwoningen en 11% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 486.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 35% label A of B; het meest voorkomende energielabel is B. De leefbaarheid scoort goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 45 dB (zeer rustig) en de politie registreerde 14,3 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 4,2 km, een basisschool op 600 m en 40% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Altforst vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.
Kaart
Woningen in Altforst
- Woningen
- 227 adressen met woonfunctie (BAG)
- Gemiddeld bouwjaar
- 1967
- Gemiddelde woonoppervlakte
- 204 m²
- Woningvoorraad (CBS)
- 221 2025
Woningtype
Energielabel
Bouwperiode
Bewoners
- Inwoners
- 630 1 januari 2025
- Huishoudens
- 275 gem. 2,4 personen
- Eenpersoonshuishoudens
- 33% Nederland: 40%
- Huishoudens met kinderen
- 40% Nederland: 32%
- Bevolkingsdichtheid
- 89 inwoners per km²
- Oppervlakte
- 7,4 km² waarvan 0,1 km² water
- Geboren buiten Nederland
- 20% Nederland: 16%
- Personen in armoede
- 4% Nederland: 3%
- Bijstandsuitkeringen
- 0 per 1.000 inwoners · Nederland: 22
- Nettoarbeidsparticipatie
- 74% Nederland: 72%
- Werknemers met vast contract
- 48% Nederland: 56%
Leeftijdsopbouw
Herkomst
Opleidingsniveau (15–75 jaar)
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.
Wonen en waarde
- Gemiddelde WOZ-waarde
- € 486.000 CBS 2024
- Koopwoningen
- 89%
- Huurwoningen
- 11% 3% corporatie
- Eengezinswoningen
- 95% 5% meergezins
- Gebouwd in de laatste 10 jaar
- 5%
- Onbewoonde woningen
- 4%
- Nieuwbouw in het jaar
- 2 opgeleverde woningen
De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.
Energie
- Gem. stroomverbruik
- 3.850 kWh per woning per jaar
- Gem. teruglevering
- 1.800 kWh zonnestroom per woning
- Gem. gasverbruik
- 1.210 m³ per woning per jaar
- Woningen met zonnepanelen
- 59%
- Aardgasvrij
- 4%
- Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
- 9%
Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".
Voorzieningen en bereikbaarheid
- Grote supermarkt
- 4,2 km gem. afstand
- Huisartsenpraktijk
- 3,8 km gem. afstand
- Basisschool
- 600 m gem. afstand
- Kinderdagverblijf
- 600 m gem. afstand
- Scholen binnen 3 km
- 1
- Stedelijkheid
- Niet stedelijk 58 adressen per km²
- Auto's per huishouden
- 1,2 346 personenauto's
- Bedrijfsvestigingen
- 115 waarvan 15 handel en horeca
Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).
Scholen
1 school in wijk Altforst, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.
- Basisschool De Tweestroom 47 leerlingen · Inspectie: Voldoende
Alle scholen in gemeente West Maas en Waal
DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.
Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen
- Gemiddeld geluidniveau (Lden)
- 45 dB gemeente 49 dB
- Woningen met wegverkeer boven 55 dB
- 7% gemeente 6%
- Woningen met treinverkeer boven 55 dB
- 0%
- Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
- 0% gemeente 0%
- Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
- 0%
- 's Nachts wegverkeer boven 50 dB
- 1% gemeente 2%
Geluidniveau van de 227 woningen
Overstroming
- Woningen die kunnen overstromen
- 100% gemeente 94%
- Waarvan meer dan 0,5 m water
- 100%
- Waarvan meer dan 2 m water
- 100%
- Maximale waterdiepte
- 5,2 m gemiddeld 3,4 m waar het overstroomt
Lucht, licht en groen
- NO₂
- 9,7 µg/m³ 7% boven WHO-advies (10)
- PM2,5
- 8,5 µg/m³ 100% boven WHO-advies (5)
- PM10
- 14,5 µg/m³ 7% boven WHO-advies (15)
- Licht 's nachts
- Donker gemeente: donker
- Groen binnen 500 m
- 88% gemeente 69%
Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.
Klimaat en veiligheid
- Gevoelstemperatuur op een hete dag
- 44–45 °C extreme hittestress
- Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
- 92% gemeente 98%
- Hitte-eilandeffect
- 0–0,2 °C gemiddeld warmer dan het buitengebied
- Woningen met een koele plek binnen 300 m
- 78% gemeente 63%
- Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
- 100% gemeente 98%
- Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
- 5% gemeente 45%
- Woningen met een regenstroombaan langs het huis
- 7% gemeente 10%
- Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
- 0% gemeente 0%
- Woningen binnen 1 km van een windturbine
- 0% gemeente 0%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.
Veiligheid
- Misdrijven per 1.000 inwoners
- 14 sep 2025 – aug 2026
- Geregistreerde misdrijven
- 9 +29% t.o.v. het jaar ervoor
- Woninginbraken per 1.000 woningen
- 0,0 0 inbraken
- Gemeente
- 21 per 1.000 inwoners
- Nederland
- 45 per 1.000 inwoners
Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)
Per jaar
Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.
Leefbaarheid
Goed Leefbaarometer 2024
zeer onvoldoendeuitstekend
- Leefbaarheid
- Goed klasse 7 van 9, meting 2024
- Score
- 4,19 +0,09 t.o.v. het landelijk gemiddelde
- Sinds de vorige meting
- +0,00 meting 2022: Goed
- Gemeente
- Goed score 4,14
Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde
- Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,01 voldoende
- Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,08 goed
- Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,16 ruim onvoldoende
- Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,08 ruim voldoende
- Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,09 goed
Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.
Inkomen en werk
- Mediaan vermogen huishoudens
- € 353.500
- Nettoarbeidsparticipatie
- 74% van 15 tot 75 jaar
- Zelfstandigen
- 22% van de werkzame bevolking
- Hoogste 20% inkomens
- 18,5% aandeel personen (landelijk 20%)