Wijk Dierdonk

Wijk in gemeente Helmond · Noord-Brabant

  • 1.725 woningen
  • 4.785 inwoners
  • gem. bouwjaar 1996
  • gem. WOZ € 511.000

Wonen in Dierdonk: deze wijk in de gemeente Helmond telt 1.725 woningen, 4.785 inwoners en 1.750 huishoudens. De woningen in Dierdonk zijn vooral van het type tussenwoning (50%) en vrijstaand (21%), gebouwd vooral in de periode 1990-2009 (96%) en met 97% koopwoningen en 3% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 511.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 95% label A of B; het meest voorkomende energielabel is B. De leefbaarheid scoort zeer goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 50 dB (rustig) en de politie registreerde 13,0 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 700 m, een basisschool op 800 m en 52% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Dierdonk vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Dierdonk

Woningen
1.725
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1996
Gemiddelde woonoppervlakte
175 m²
Woningvoorraad (CBS)
1.729
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 50% 856
  • Vrijstaand 21% 359
  • Hoekwoning 16% 277
  • Twee-onder-een-kap 13% 227
  • Appartement 0% 6

Energielabel

  • A of beter 22% 373
  • B 73% 1.256
  • C 3% 60
  • D 0% 5
  • E 0% 2
  • F 1% 11
  • G 1% 13
  • Geen label 0% 5

Bouwperiode

  • Voor 1945 1% 22
  • 1945–1969 1% 10
  • 1970–1989 1% 14
  • 1990–2009 96% 1.664
  • 2010 en later 1% 13
  • Onbekend 0% 2

Bewoners

Inwoners
4.785
1 januari 2025
Huishoudens
1.750
gem. 2,8 personen
Eenpersoonshuishoudens
11%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
52%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
1.204
inwoners per km²
Oppervlakte
4,3 km²
waarvan 0,2 km² water
Geboren buiten Nederland
6%
Nederland: 16%
Personen in armoede
0%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
2
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
80%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
61%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 14% 665
  • 15–25 jaar 15% 720
  • 25–45 jaar 18% 885
  • 45–65 jaar 38% 1.820
  • 65 jaar en ouder 15% 700

Herkomst

  • Nederland 86% 4.195
  • Europa (excl. Nederland) 6% 295
  • Buiten Europa 8% 375

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 20% 770
  • Havo, vwo, mbo 2–4 39% 1.520
  • Hbo, wo 41% 1.620

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 511.000
CBS 2024
Koopwoningen
97%
Huurwoningen
3%
2% corporatie
Eengezinswoningen
100%
0% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
0%
Onbewoonde woningen
1%
Nieuwbouw in het jaar
1
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
3.730 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
1.820 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
1.060 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
67%
Aardgasvrij
2%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
10%

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
700 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
700 m
gem. afstand
Basisschool
800 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
600 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
6
Stedelijkheid
Weinig stedelijk
722 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,4
2.533 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
555
waarvan 60 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

1 school in wijk Dierdonk, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Helmond

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
50 dB
gemeente 54 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
13%
gemeente 21%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 6%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
1%
gemeente 9%

Geluidniveau van de 1.725 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 15% 256
  • 46–50 dB: rustig 43% 734
  • 51–55 dB: redelijk 33% 566
  • 56–60 dB: druk 9% 159
  • 61–65 dB: lawaaiig 1% 10

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
0%
gemeente 2%
Waarvan meer dan 0,5 m water
0%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
geen

Lucht, licht en groen

NO₂
11,2 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
8,7 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,5 µg/m³
0% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Gedimd
gemeente: verlicht
Groen binnen 500 m
64%
gemeente 43%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
46–48 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
98%
gemeente 94%
Hitte-eilandeffect
0,4–0,6 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
58%
gemeente 71%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
90%
gemeente 93%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
2%
gemeente 8%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
2%
gemeente 1%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
13
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
62
-2% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
1,2
2 inbraken
Gemeente
47
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Diefstal uit auto 19% 12
  • Vernieling 13% 8
  • Mishandeling 10% 6
  • Woninginbraak 3% 2
  • Autodiefstal 2% 1
  • Fietsdiefstal 2% 1
  • Openlijk geweld 2% 1

Per jaar

  1. 972021
  2. 792022
  3. 812023
  4. 612024
  5. 692025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Zeer goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Zeer goed
klasse 8 van 9, meting 2024
Score
4,22
+0,12 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,02
meting 2022: Zeer goed
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,02

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,03 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,05 ruim voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,08 onvoldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,07 ruim voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,05 ruim voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Inkomen en werk

Gem. inkomen per inwoner
€ 42.600
per jaar
Gem. inkomen per inkomensontvanger
€ 50.800
per jaar
Mediaan vermogen huishoudens
€ 389.900
Nettoarbeidsparticipatie
80%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
15%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
30,4%
aandeel personen (landelijk 20%)

Buurten in Dierdonk 2