Wijk Hoogeloon

Wijk in gemeente Bladel · Noord-Brabant

  • 902 woningen
  • 2.330 inwoners
  • gem. bouwjaar 1978
  • gem. WOZ € 476.000

Wonen in Hoogeloon: deze wijk in de gemeente Bladel telt 902 woningen, 2.330 inwoners en 970 huishoudens. De woningen in Hoogeloon zijn vooral van het type vrijstaand (44%) en twee-onder-een-kap (29%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (37%) en met 80% koopwoningen en 20% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 476.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 44% label A of B; het meest voorkomende energielabel is A. De leefbaarheid scoort goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 49 dB (rustig) en de politie registreerde 11,2 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 3,4 km, een basisschool op 800 m en 36% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Hoogeloon vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Hoogeloon

Woningen
902
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1978
Gemiddelde woonoppervlakte
170 m²
Woningvoorraad (CBS)
963
2025

Woningtype

  • Vrijstaand 44% 398
  • Twee-onder-een-kap 29% 260
  • Tussenwoning 11% 103
  • Hoekwoning 10% 90
  • Appartement 6% 51

Energielabel

  • A of beter 26% 239
  • B 15% 137
  • C 22% 201
  • D 14% 128
  • E 2% 20
  • F 9% 77
  • G 6% 58
  • Geen label 5% 42

Bouwperiode

  • Voor 1945 10% 94
  • 1945–1969 18% 166
  • 1970–1989 37% 330
  • 1990–2009 18% 158
  • 2010 en later 16% 148
  • Onbekend 1% 6

Bewoners

Inwoners
2.330
1 januari 2025
Huishoudens
970
gem. 2,4 personen
Eenpersoonshuishoudens
26%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
36%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
170
inwoners per km²
Oppervlakte
13,6 km²
Geboren buiten Nederland
6%
Nederland: 16%
Personen in armoede
1%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
9
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
79%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
54%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 14% 325
  • 15–25 jaar 10% 240
  • 25–45 jaar 24% 570
  • 45–65 jaar 29% 670
  • 65 jaar en ouder 23% 525

Herkomst

  • Nederland 91% 2.120
  • Europa (excl. Nederland) 5% 125
  • Buiten Europa 3% 75

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 19% 340
  • Havo, vwo, mbo 2–4 50% 880
  • Hbo, wo 31% 550

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 476.000
CBS 2024
Koopwoningen
80%
Huurwoningen
20%
12% corporatie
Eengezinswoningen
94%
6% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
12%
Onbewoonde woningen
5%
Nieuwbouw in het jaar
2
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
3.450 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
1.970 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
1.000 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
57%
Aardgasvrij
10%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
19%

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
3,4 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
3,3 km
gem. afstand
Basisschool
800 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
700 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
1
Stedelijkheid
Niet stedelijk
216 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,3
1.264 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
350
waarvan 45 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

1 school in wijk Hoogeloon, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Bladel

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
49 dB
gemeente 51 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
10%
gemeente 17%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
1%
gemeente 6%

Geluidniveau van de 902 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 19% 170
  • 46–50 dB: rustig 47% 426
  • 51–55 dB: redelijk 26% 233
  • 56–60 dB: druk 7% 67
  • 61–65 dB: lawaaiig 1% 6

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
0%
gemeente 0%
Waarvan meer dan 0,5 m water
0%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
geen

Lucht, licht en groen

NO₂
8,9 µg/m³
0% boven WHO-advies (10)
PM2,5
8,6 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,7 µg/m³
12% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Donker
gemeente: gedimd
Groen binnen 500 m
68%
gemeente 55%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
46–48 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
96%
gemeente 95%
Hitte-eilandeffect
0,2–0,4 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
67%
gemeente 78%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
96%
gemeente 96%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
10%
gemeente 7%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
11
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
26
-7% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
4,4
4 inbraken
Gemeente
25
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Woninginbraak 15% 4
  • Autodiefstal 8% 2
  • Bedreiging 8% 2
  • Mishandeling 8% 2
  • Winkeldiefstal 4% 1

Per jaar

  1. 272021
  2. 502022
  3. 462023
  4. 312024
  5. 292025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Goed
klasse 7 van 9, meting 2024
Score
4,12
+0,02 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,02
meting 2022: Ruim voldoende
Gemeente
Goed
score 4,12

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,01 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,07 ruim voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,19 ruim onvoldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,06 ruim voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,08 goed

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 406.100
Nettoarbeidsparticipatie
79%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
24%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
18,8%
aandeel personen (landelijk 20%)

Buurten in Hoogeloon 3