Wijk Veere

Wijk in gemeente Veere · Zeeland

  • 807 woningen
  • 1.635 inwoners
  • gem. bouwjaar 1957
  • gem. WOZ € 425.000

Wonen in Veere: deze wijk in de gemeente Veere telt 807 woningen, 1.635 inwoners en 740 huishoudens. De woningen in Veere zijn vooral van het type vrijstaand (33%) en tussenwoning (22%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (29%) en met 75% koopwoningen en 24% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 425.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 30% label A of B; het meest voorkomende energielabel is G. De leefbaarheid scoort zeer goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 45 dB (zeer rustig) en de politie registreerde 17,7 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 5,6 km, een basisschool op 1,1 km en 26% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Veere vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Veere

Woningen
807
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1957
Gemiddelde woonoppervlakte
142 m²
Woningvoorraad (CBS)
871
2025

Woningtype

  • Vrijstaand 33% 270
  • Tussenwoning 22% 178
  • Hoekwoning 19% 150
  • Appartement 15% 123
  • Twee-onder-een-kap 11% 86

Energielabel

  • A of beter 14% 115
  • B 15% 121
  • C 19% 153
  • D 12% 98
  • E 3% 28
  • F 13% 107
  • G 21% 169
  • Geen label 2% 16

Bouwperiode

  • Voor 1945 28% 227
  • 1945–1969 15% 125
  • 1970–1989 29% 231
  • 1990–2009 23% 184
  • 2010 en later 5% 40

Bewoners

Inwoners
1.635
1 januari 2025
Huishoudens
740
gem. 2,2 personen
Eenpersoonshuishoudens
34%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
26%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
172
inwoners per km²
Oppervlakte
10,2 km²
waarvan 0,5 km² water
Geboren buiten Nederland
10%
Nederland: 16%
Personen in armoede
2%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
6
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
71%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
52%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 12% 200
  • 15–25 jaar 9% 140
  • 25–45 jaar 16% 265
  • 45–65 jaar 28% 455
  • 65 jaar en ouder 35% 575

Herkomst

  • Nederland 85% 1.410
  • Europa (excl. Nederland) 9% 150
  • Buiten Europa 6% 105

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 25% 290
  • Havo, vwo, mbo 2–4 42% 480
  • Hbo, wo 32% 370

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 425.000
CBS 2024
Koopwoningen
75%
Huurwoningen
24%
8% corporatie
Eengezinswoningen
80%
20% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
4%
Onbewoonde woningen
14%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.700 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
880 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
1.030 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
36%
Aardgasvrij
3%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
8%

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
5,6 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
1,2 km
gem. afstand
Basisschool
1,1 km
gem. afstand
Kinderdagverblijf
1,1 km
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
1
Stedelijkheid
Niet stedelijk
176 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,2
878 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
280
waarvan 70 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

1 school in wijk Veere, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Veere

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
45 dB
gemeente 45 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
7%
gemeente 6%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
3%
gemeente 1%

Geluidniveau van de 807 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 54% 436
  • 46–50 dB: rustig 30% 245
  • 51–55 dB: redelijk 10% 77
  • 56–60 dB: druk 4% 34
  • 61–65 dB: lawaaiig 2% 14
  • 66–70 dB: zeer lawaaiig 0% 1

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
66%
gemeente 88%
Waarvan meer dan 0,5 m water
61%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
2,2 m
gemiddeld 0,9 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
9,3 µg/m³
0% boven WHO-advies (10)
PM2,5
7,3 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
13,8 µg/m³
0% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Donker
gemeente: donker
Groen binnen 500 m
82%
gemeente 71%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
44–45 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
88%
gemeente 98%
Hitte-eilandeffect
0–0,2 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
100%
gemeente 99%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
0%
gemeente 0%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
44%
gemeente 54%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
14%
gemeente 11%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
18
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
29
-12% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
29
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Diefstal uit auto 10% 3
  • Bedreiging 7% 2
  • Vernieling 7% 2
  • Mishandeling 3% 1

Per jaar

  1. 392021
  2. 362022
  3. 382023
  4. 302024
  5. 402025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Zeer goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Zeer goed
klasse 8 van 9, meting 2024
Score
4,26
+0,16 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,02
meting 2022: Zeer goed
Gemeente
Uitstekend
score 4,28

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,06 ruim voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,06 ruim voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,16 ruim onvoldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,07 ruim voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,12 goed

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 353.300
Nettoarbeidsparticipatie
71%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
27%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
22,7%
aandeel personen (landelijk 20%)

Buurten in Veere 4