Wijk Veltum

Wijk in gemeente Venray · Limburg

  • 1.910 woningen
  • 3.780 inwoners
  • gem. bouwjaar 1981
  • gem. WOZ € 325.000

Wonen in Veltum: deze wijk in de gemeente Venray telt 1.910 woningen, 3.780 inwoners en 1.785 huishoudens. De woningen in Veltum zijn vooral van het type tussenwoning (29%) en appartement (28%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (58%) en met 62% koopwoningen en 37% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 325.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 42% label A of B; het meest voorkomende energielabel is C. De leefbaarheid scoort ruim voldoende volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 49 dB (rustig) en de politie registreerde 20,6 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 600 m, een basisschool op 700 m en 28% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Veltum vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Veltum

Woningen
1.910
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1981
Gemiddelde woonoppervlakte
136 m²
Woningvoorraad (CBS)
1.797
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 29% 561
  • Appartement 28% 541
  • Vrijstaand 19% 365
  • Hoekwoning 16% 306
  • Twee-onder-een-kap 7% 137

Energielabel

  • A of beter 29% 563
  • B 10% 192
  • C 33% 636
  • D 19% 358
  • E 2% 34
  • F 1% 10
  • G 1% 13
  • Geen label 5% 104

Bouwperiode

  • Voor 1945 1% 11
  • 1945–1969 19% 363
  • 1970–1989 58% 1.104
  • 1990–2009 7% 136
  • 2010 en later 15% 296

Bewoners

Inwoners
3.780
1 januari 2025
Huishoudens
1.785
gem. 2,1 personen
Eenpersoonshuishoudens
34%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
28%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
2.761
inwoners per km²
Oppervlakte
1,4 km²
Geboren buiten Nederland
14%
Nederland: 16%
Personen in armoede
2%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
19
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
69%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
59%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 13% 505
  • 15–25 jaar 7% 280
  • 25–45 jaar 22% 835
  • 45–65 jaar 24% 915
  • 65 jaar en ouder 33% 1.240

Herkomst

  • Nederland 76% 2.855
  • Europa (excl. Nederland) 9% 345
  • Buiten Europa 15% 580

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 28% 720
  • Havo, vwo, mbo 2–4 42% 1.090
  • Hbo, wo 31% 800

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 325.000
CBS 2024
Koopwoningen
62%
Huurwoningen
37%
33% corporatie
Eengezinswoningen
76%
24% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
0%
Onbewoonde woningen
1%
Nieuwbouw in het jaar
18
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.730 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
960 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
920 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
43%
Aardgasvrij
12%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
15%

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
600 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
900 m
gem. afstand
Basisschool
700 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
700 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
6
Stedelijkheid
Matig stedelijk
1.004 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,1
1.981 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
360
waarvan 50 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

2 scholen in wijk Veltum, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Venray

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
49 dB
gemeente 51 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
18%
gemeente 18%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
4%
gemeente 6%

Geluidniveau van de 1.910 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 30% 577
  • 46–50 dB: rustig 35% 674
  • 51–55 dB: redelijk 22% 422
  • 56–60 dB: druk 11% 217
  • 61–65 dB: lawaaiig 1% 19
  • 66–70 dB: zeer lawaaiig 0% 1

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
0%
gemeente 6%
Waarvan meer dan 0,5 m water
0%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
geen

Lucht, licht en groen

NO₂
10,6 µg/m³
72% boven WHO-advies (10)
PM2,5
8,4 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,5 µg/m³
0% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Donker
gemeente: gedimd
Groen binnen 500 m
59%
gemeente 53%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
44–45 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
77%
gemeente 92%
Hitte-eilandeffect
0,4–0,6 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
96%
gemeente 75%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
100%
gemeente 92%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
0%
gemeente 5%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
21
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
78
-26% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
2,6
5 inbraken
Gemeente
38
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Fietsdiefstal 8% 6
  • Vernieling 8% 6
  • Woninginbraak 6% 5
  • Winkeldiefstal 5% 4
  • Drugshandel 5% 4
  • Diefstal uit auto 3% 2
  • Autodiefstal 3% 2
  • Bedreiging 3% 2

Per jaar

  1. 922021
  2. 1392022
  3. 1142023
  4. 852024
  5. 1062025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Ruim voldoende Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Ruim voldoende
klasse 6 van 9, meting 2024
Score
4,09
−0,02 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,01
meting 2022: Ruim voldoende
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,09

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,01 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,03 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,07 zwak
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,02 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,00 voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Inkomen en werk

Gem. inkomen per inwoner
€ 34.500
per jaar
Gem. inkomen per inkomensontvanger
€ 40.500
per jaar
Mediaan vermogen huishoudens
€ 175.400
Nettoarbeidsparticipatie
69%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
16%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
16,3%
aandeel personen (landelijk 20%)

Buurten in Veltum 2