Van der Werfstraat 9

2312 VR Leiden · Marewijk, Leiden

  • Appartement
  • Bouwjaar 1875
  • 126 m² wonen
  • D energielabel
Vergelijk
AI-assistent

Vraag het over Van der Werfstraat 9

Stel een vraag over de woning, de buurt, de waarde of de kosten. De assistent antwoordt met de gegevens van deze pagina en zoekt zo nodig actuele informatie op.

Antwoorden zijn indicatief en geen advies. Gesprekken worden bewaard om de assistent te verbeteren.

In het kort

Van der Werfstraat 9 in Leiden is een appartement uit 1875 met 126 m² woonoppervlakte en energielabel D, in buurt Marewijk (gemeente Leiden). De indicatieve marktwaarde is € 588.000 tot € 669.000. Leefomgeving: geluid 54 dB (redelijk), luchtkwaliteit boven WHO-advies, 21% groen binnen 500 m, geen overstromingsscenario. Vliegverkeer: ongeveer 95 toestellen per dag lager dan 3.000 m binnen 2 km. Leefbaarheid van de buurt: ruim voldoende.

Alles op deze pagina komt uit openbare registers en kaarten en is gratis. Zelf verzamelen kost uren per woning; hier staat het in één seconde bij elkaar. Onder elk onderdeel leest u wat het cijfer betekent voor het wonen hier.

Ligging

Positie volgens de BAG (52.16062, 4.49266). Open in OpenStreetMap

Waarde-indicatie

Indicatieve marktwaarde van deze woning € 588.000 – € 669.000 middenwaarde € 628.000 · prijspeil sep 2026 € 4.984 per m² · 126 m²

Markt

  • +3,8% verkoopprijzen Zuid-Holland in een jaar (CBS prijsindex, sep 2026)
  • € 492.047 gemiddelde verkoopprijs in gemeente Leiden in 2025 (CBS/Kadaster)
  • € 360.000 gemiddelde WOZ-waarde buurt Marewijk (CBS 2024)

Zo is de indicatie opgebouwd

BronUitgangswaardeNaar prijspeil nuGewicht
WOZ-waarde 2025 van deze woning
peildatum 1 januari 2024
€ 493.000 € 586.363
+18,9% sinds 2024 K1
40%
40 vergelijkbare woningen binnen 400 m
mediaan WOZ per m², geïndexeerd
€ 5.245/m² € 660.870 33%
7 vraagprijzen van vergelijkbare woningen
mediaan vraagprijs per m², geïndexeerd
€ 5.003/m² € 630.378 20%
Gemiddelde van buurt Marewijk
CBS WOZ 2024 (€ 360.000) / gem. 78 m²
€ 4.615/m² € 711.947
+22,4% sinds 2023 K1
7%

WOZ-waarde van deze woning door de jaren

WOZ-waarde van deze woning

Bekijk de WOZ-waarde van elk jaar sinds 2014 en hoe die zich verhoudt tot de waarde-indicatie.

Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.

Gratis account aanmaken Inloggen

Vergelijkbare woningen in de buurt (47 gevonden)

Vergelijkbare woningen

Bekijk de vergelijkbare woningen in de buurt achter de waarde-indicatie, met prijs per m² en afstand.

Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.

Gratis account aanmaken Inloggen

Rekenwijze: elke bron is met de CBS prijsindex bestaande koopwoningen (per provincie, voor Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht per stad; de laatste maanden met de landelijke maandindex) van zijn peildatum naar het huidige prijspeil gebracht. De middenwaarde is het gewogen gemiddelde; de bandbreedte volgt uit de spreiding tussen de bronnen (minimaal 5%). Staat, ligging binnen de straat, erfpacht en bijzonderheden van de woning zijn niet meegenomen. Dit is geen taxatie.

Huren of kopen?

Een vergelijkbare woning huren

€ 2.600 – € 3.060 per maand

Marktconforme huur: mediaan € 22,50 per m² van 27 huurwoningen van dit type in de omgeving, omgerekend naar 126 m².

Deze woning kopen

€ 2.950 per maand

Annuïteitenhypotheek van € 628.000 (middenwaarde) tegen 3,9% rente, 30 jaar, volledig gefinancierd: € 2.030 rente en € 930 aflossing in de eerste maand. Zonder onderhoud, belastingen en renteaftrek.

Wat is slimmer?

Kopen is voordeliger

Van de € 2.950 hypotheeklast is € 2.030 rente (het deel dat u kwijt bent) en € 930 aflossing (vermogensopbouw). De rente alleen is lager dan de huur van een vergelijkbare woning (€ 2.830).

Reken met uw eigen inleg, rente en huur in het onderdeel Maandlasten.

Kenmerken

Woningtype
Appartement
Gebruiksdoel
Woonfunctie
Bouwjaar
1875
Woonoppervlakte
126 m²
Oppervlakte pand
72 m²
Oppervlakte perceel
70 m²
Energielabel
D (25 juni 2024)
Status verblijfsobject
In gebruik
Status pand
In gebruik
BAG nummeraanduiding
0546200000016592
BAG verblijfsobject
0546010000016592
BAG pand
0546100000037608
Bron en methode

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) en het energielabelregister. Oppervlakte perceel is de totale kadastrale oppervlakte; bij appartementen is dat het hele gebouwperceel.

Perceel, bodem en bestemming

In een beschermd stads- of dorpsgezicht: het straatbeeld blijft bewaard, maar voor gevel, dak en kozijnen gelden extra regels. Funderingsproblemen komen in deze buurt weinig voor. De bodem daalt licht, zoals in veel veen- en kleigebieden; af en toe ophogen van tuin en bestrating hoort erbij.

Perceeloppervlakte (BAG)
70 m² het hele gebouwperceel
Beschermd stads- of dorpsgezicht
Leiden rijksbeschermd gezicht (RCE); extra regels voor de buitenkant
Funderingsrisico in Marewijk
0,4% van de woningen risico op paalrot (zeer laag) 2050 hoog scenario 0,4%, verschilzetting 23,7%; gemeente Leiden 0,0% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Bodemdaling in Marewijk
−1,5 mm per jaar ondiep −0,5 mm; gemeente Leiden −1,4 mm
Kadaster, hoogte, bestemming, bodem
wordt opgehaald…
Bron en methode

Perceel: Kadaster (BRK, via PDOK; de perceelgrens staat op de kaart hierboven). Hoogte: Actueel Hoogtebestand Nederland. Bestemming: ruimtelijkeplannen.nl (bestemmingsplannen tot 1-1-2024; nieuwere regels staan in het omgevingsplan van de gemeente). Bodem en fundering: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) en RVO/KCAF. Indicaties, geen bouwkundig of juridisch advies.

Zon en schaduw

Hoe liggen de gevels, de tuin en het dak ten opzichte van de zon, en hoeveel schaduw geven de gebouwen eromheen? Berekend uit de zonnestand en de gebouwhoogtes van 3D BAG.

Gevels, tuin, dak en daglicht
wordt berekend…
Zonnebaan boven de woning (lokale tijd): zomer hoog, winter laag. Midden = recht boven, rand = horizon. Groene stip = richting van de tuin.

deze woning schaduw van gebouwen perceel richting van de zon

Gebouwen en hoogtes: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; dakhoogte = 70e percentiel boven het maaiveld van deze woning, uit het AHN). Perceel: Kadaster (BRK). Zonnestand: NOAA-algoritme, lokale tijd. Luchtfoto: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Indicatie: bomen, schuttingen, dakkapellen en reliëf zijn niet meegenomen.

Energie en warmte

Gemiddeld voor Nederland: redelijk geïsoleerd, maar met ruimte voor verbetering (dak, vloer, glas). Isoleren verdient zich hier doorgaans in enkele jaren terug en verhoogt de waarde. Een vergelijkbare woning geeft per jaar ongeveer € 501 meer uit aan energie dan de gemiddelde woning in Marewijk.

Energielabel

D geregistreerd label (NTA 8800)

Opgenomen op
25 juni 2024
Label A of beter in Marewijk
16% van de woningen

Opgenomen door een gecertificeerd adviseur volgens de huidige methode.

Verbruik en kosten

€ 206 per maand bij een gemiddeld verbruik

Aardgas
1.100 m³ per jaar; buurt 810
Elektriciteit
2.400 kWh per jaar; buurt 2.020
Kosten per jaar
€ 2.474 gas € 1.527, stroom € 623, vaste kosten € 324
Gemiddelde woning in Marewijk
€ 1.973 per jaar
Zonnepanelen
10% van vergelijkbare woningen; buurt 3%
Bron en methode

Gemiddelde levering aan woningen van dit type, deze grootte en bouwperiode (CBS 2025, temperatuurgecorrigeerd), tegen de gemiddelde consumententarieven van sep 2026 (CBS: 1,39 per m³ en 0,26 per kWh inclusief belasting, met vastrecht en vermindering energiebelasting). Het echte verbruik hangt af van bewoners en installatie.

Warmtetransitie en subsidie

Verwarming in Marewijk
72% cv-ketel, 4% blokverwarming 2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig Slochteren-formatie, WarmteAtlas
Warmtenet
geen warmtenet of bekend plan in deze buurt

ISDE 2026 (€ 500 miljoen): subsidie voor isolatie, (hybride) warmtepomp, zonneboiler, ventilatie en een aansluiting op een warmtenet (vast € 3.775); warmtepompen van circa € 500 tot ruim € 13.000 naar type en vermogen. Aanvragen bij RVO na installatie. ISDE bij RVO · Energiesubsidiewijzer (ook gemeentelijke regelingen)

Labels in Marewijk

  • A of beter 16% 240
  • B 11% 167
  • C 13% 200
  • D 5% 78
  • E 13% 190
  • F 14% 211
  • G 23% 342
  • Geen label 6% 88
Bron en methode

Energielabel en labelverdeling EP-Online (RVO) via onze database; verbruiksprofielen CBS 85140NED (CC BY 4.0); tarieven CBS 85592NED; buurtverbruik CBS Kerncijfers; warmtenetten, plannen, proeftuinen en verwarmingsmix WarmteAtlas (RVO, buurtniveau; plannen toegekend aan de buurten waarvan het middelpunt in het plangebied ligt); ISDE: RVO. Indicaties, geen energieadvies.

Maandlasten: kopen of huren

Reken met uw eigen koopprijs, huur en aannames. Alle bedragen zijn aanpasbaar; het resultaat is een indicatie.

Eigen inleg 10% Spaargeld of overwaarde die u niet leent.
Hypotheekvorm
Hypotheek (bruto) —
waarvan aflossing (blijft uw vermogen)
Vaste lasten —
Totaal per maand —
Vaste lasten per maand (gemiddelden, pas aan)
Gemeente Leiden, 2026: OZB 0,1053% van de WOZ-waarde (€ 493.000, dus € 519 per jaar), afvalstoffenheffing € 506 en rioolheffing € 220 per jaar voor een meerpersoonshuishouden (COELO).
Hoogheemraadschap van Rijnland, 2026: ingezetenenheffing € 163, zuiveringsheffing € 288 (drie vervuilingseenheden) en watersysteemheffing 0,0239% van de WOZ-waarde (€ 118) per jaar (CBS).
Verplicht bij een hypotheek; gemiddelde premie.
Reservering; vaak 1% van de woningwaarde per jaar.
1.100 m³ gas en 2.400 kWh per jaar (CBS-gemiddelde van woningen van dit type, deze grootte en bouwperiode) tegen de tarieven van sep 2026.
Alleen bij appartementen.
Gemiddeld pakket.

Kopen of huren?

PostKopenHuren
Totaal per maand——
Waarvan aflossing (vermogensopbouw)——
Woonlast zonder aflossing——
Na 10 jaar afgelost——

Zonder waardeontwikkeling, hypotheekrenteaftrek, eigenwoningforfait, huurtoeslag of huurverhogingen. Een indicatie, geen advies.

Wat kost het kopen van deze woning?

De eenmalige kosten bovenop de koopsom: belasting, notaris, taxatie, advies en keuring. Sinds 2018 leent u maximaal de woningwaarde, dus deze kosten betaalt u uit eigen geld.

Kosten koper totaal—
Als percentage van de koopsom—
Waarvan fiscaal aftrekbaar (eenmalig)—
Eigen geld nodig kosten plus het deel van de koopsom dat u niet leent—
Kostenposten (richtbedragen 2026, pas aan)
2% van de koopsom voor een woning die u zelf gaat bewonen.
Inclusief inschrijving bij het Kadaster en onderzoekskosten; tarieven verschillen per notaris. Niet aftrekbaar.
Alleen met een hypotheek; inclusief inschrijving bij het Kadaster. Aftrekbaar.
De geldverstrekker vraagt een gevalideerd taxatierapport. Aftrekbaar.
Meestal € 2.000 tot € 3.500, afhankelijk van adviseur en situatie. Aftrekbaar.
De koopsom ligt boven de NHG-kostengrens van € 470.000 (2026): geen NHG mogelijk.
Aan te raden bij woningen van vóór 1995; deze woning is uit 1875. Een keuring brengt achterstallig onderhoud, fundering, dak en vocht in kaart. Niet aftrekbaar.
Vaak 1 tot 1,5% van de koopsom of een vast tarief. Niet aftrekbaar.
Als u de waarborgsom van 10% niet zelf stort: ongeveer 1% van dat bedrag. Niet aftrekbaar.
Verhuizer, vloeren, gordijnen en kleine aanpassingen; sterk persoonlijk.

Richtbedragen op basis van gangbare tarieven; vraag offertes op bij notaris, taxateur en adviseur. De aftrekbare kosten verlaagt u eenmalig op uw inkomstenbelasting in het jaar van aankoop. Geen financieel advies.

Handige tools

Interieur herinrichten met AI

Upload een foto van een kamer, kies een stijl en zie binnen een halve minuut hoe die kamer eruit kan zien. De kamer zelf blijft hetzelfde; alleen de inrichting verandert.

Deze tool is voor ingelogde bezoekers. Een account is gratis.

Inloggen

Buurt, wijk en gemeente

Buurt

Marewijk

Woningen
1.516
Inwoners
2.955
Gem. WOZ-waarde
€ 360.000
Koopwoningen
16%
Gem. bouwjaar
1852
Meest voorkomend
Appartement (70%)
Alles over Marewijk →
Gemeente

Leiden

Woningen
69.059
Inwoners
130.638
Gem. WOZ-waarde
€ 393.000
Koopwoningen
41%
Gem. bouwjaar
1955
Meest voorkomend
Appartement (63%)
Alles over Leiden →

Wie wonen er in de buurt?

Wie wonen er in de buurt?

Bekijk de CBS-cijfers van buurt, wijk en gemeente naast het landelijke beeld: herkomst, opleiding, inkomen, uitkeringen en werk.

Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.

Gratis account aanmaken Inloggen

Voorzieningen en bereikbaarheid

Boodschappen doet u lopend. De basisschool is op fietsafstand. Een OV-halte ligt om de hoek. Een stedelijke omgeving: alles dichtbij, met de drukte die daarbij hoort.

Grote supermarkt
400 m
gem. afstand in de buurt
Huisartsenpraktijk
900 m
gem. afstand in de buurt
Basisschool
1,1 km
gem. afstand in de buurt
Kinderdagverblijf
600 m
gem. afstand in de buurt
Dichtstbijzijnde basisschool
490 m
Vrije School Mareland
Dichtstbijzijnde OV-halte
320 m
Leiden, Breestraat · bus · 14 vertrekken per uur overdag
Dichtstbijzijnde laadpunt
40 m
Janvossensteeg 46 - Allego
Dichtstbijzijnde kinderopvang
390 m
ViaViela Leiden
Dichtstbijzijnde zendmast
100 m
Zendmast 3G, 4G, 5G · 3 antennes · 3 m hoog · veilige afstand 1,1 m
Scholen binnen 3 km
17
Stedelijkheid
Zeer sterk stedelijk
6.048 adressen per km²
Bron en methode

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van de buurt (CBS). School (DUO), OV-halte (OVapi/GTFS, vertrekken op een werkdag), zendmast (Antenneregister), laadpunt en kinderopvang: hemelsbreed vanaf dit adres, uit onze eigen database.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Geluid

54 dB Redelijk

tot 45 dB zeer rustigboven 70 dB extreem

Wegverkeer
53 dB
Treinverkeer
onder 40 dB
Vliegverkeer
42 dB
Windturbines
onder 40 dB
Wegverkeer, 's nachts
43 dB
Treinverkeer, 's nachts
24 dB

In buurt Marewijk is 21% van de woningen luider dan dit adres; het gemiddelde daar is 53 dB.

Redelijk: hoorbaar verkeer, zoals aan een doorgaande buurtstraat. Binnen met gesloten ramen nauwelijks merkbaar; buiten zitten kan prima, maar het is nooit helemaal stil. De belangrijkste bron is wegverkeer (53 dB).

Bron en methode

Lden: jaargemiddelde geluidbelasting over dag, avond en nacht (RIVM-geluidkaarten 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024, 10 m-raster). Een ruwe indicatie, geen meting aan de gevel. De WHO adviseert voor wegverkeer maximaal 53 dB en voor vliegverkeer 45 dB.

Overstroming

Geen Geen

Op de kaart maximale waterdiepte staat voor deze plek geen overstromingsscenario.

Woningen in Marewijk die kunnen overstromen
38%
Waarvan meer dan 0,5 m
0%
Maximale diepte in de buurt
0,38 m

Voor deze plek is geen overstromingsscenario berekend: bij een dijkdoorbraak of hoog water blijft het hier naar verwachting droog. Een verzekering tegen overstroming is hier geen vereiste.

Bron en methode

LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte bij een overstroming, 25 m-raster; overstromingskans: Klimaateffectatlas. De diepte zegt niets over de kans dat het gebeurt; dijken en keringen zijn op die kans ontworpen.

Luchtkwaliteit

  • NO₂ 16,1 µg/m³ boven WHO-advies
  • PM2,5 8,7 µg/m³ boven WHO-advies
  • PM10 15,9 µg/m³ boven WHO-advies

Gemiddelde Nederlandse lucht: binnen de Europese norm, maar boven het strengere WHO-advies, zoals vrijwel overal in het land. Fijnstof en stikstofdioxide verhogen op lange termijn licht het risico op luchtwegklachten; de buurtvergelijking hieronder laat zien of dit adres beter of slechter scoort dan de omgeving.

Gemiddeld in Marewijk: NO₂ 17,0, PM2,5 8,8 µg/m³.

Bron en methode

Jaargemiddelde concentraties op 25 m (RIVM, meest recente kaart). Streepje in de balk: WHO-advieswaarde (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); de kleur vergelijkt met het WHO-advies en de EU-norm voor 2030.

Licht 's nachts

Zeer helder

donkerzeer helder

Gemiddeld in Marewijk: zeer helder.

Zeer helder: de helderste 10% van Nederland, meestal bij kassen, industrie, grote wegen of een stadscentrum. Reken op een oranje nachthemel en verduistering als vereiste.

Bron en methode

Kunstlicht naar boven gemeten door satellieten (RIVM lichtemissiekaart 2023, 375 m-raster), ingedeeld ten opzichte van alle Nederlandse woningen: donker is de donkerste 20%, zeer helder de helderste 10%.

Groen in de buurt

21% groen binnen 500 m

Gemiddeld in Marewijk: 25%.

Zeer versteend: tot de minst groene plekken van Nederland. Verwacht een merkbaar hitte-eiland in de zomer en weinig schaduw; een balkon of dakterras met groen is hier goud waard.

Bron en methode

Aandeel groen (gras, struiken, bomen) in het 500 m-vak rond dit adres (RIVM groenkaart 2022). De helft van de Nederlandse woningen heeft meer dan 52% groen binnen 500 m; een op de tien minder dan 32%.

Nucleaire veiligheidszone: Kerncentrale Doel (B) op 94 km (zone tot 100 km: jodiumprofylaxe voor personen tot 18 jaar en zwangeren); Kerncentrale Borssele op 97 km (zone tot 100 km: jodiumprofylaxe voor personen tot 18 jaar en zwangeren). Maatregelzones uit het Nationaal Crisisplan Stralingsincidenten.

Vliegverkeer boven dit adres

Vliegverkeer boven dit adres

Bekijk hoeveel vliegtuigen hier per dag overkomen, hoe laag, op welke uren en welke luchthavens dat zijn.

Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.

Gratis account aanmaken Inloggen

Klimaat en veiligheid

Ook op hete dagen blijft de hittestress rond het huis gematigd; de omgeving koelt 's avonds redelijk af. Bij een hoosbui stroomt regenwater langs het huis: een lage drempel, een souterrain of een laaggelegen tuin kan dan onderlopen.

Hitte

38–40 °C sterke hittestress

Gevoelstemperatuur op een hete zomerdag (2022), op 1 m van het huis.

Hitte-eilandeffect
meer dan 2 °C warmer dan het buitengebied
Warme nachten (20 °C of meer)
8–14 nachten per jaar
Afstand tot een koele plek
200–300 m
Gemiddeld in Marewijk
45 °C gevoelstemperatuur

Water

Regenwater bij een hoosbui (70 mm/uur)
een stroombaan loopt langs het huis (binnen 10 m)
Grondwateroverlast in 2050
Kleine toename
Droge verdieping in Marewijk
98% van de woningen bij de zwaarste overstroming
Woningen in Marewijk met middelgrote of grote kans
0%

Externe veiligheid

Hoogspanningslijn
1,4 km 150 kV
Windturbine
3,8 km Windturbine 3,0 MW, ashoogte 69 m · rotor 82 m
Turbinegeluid op dit adres
18 dB Lden volgens de RIVM-geluidkaart windturbines
Risicovolle activiteiten binnen 1 km
Aardgasstation, buisleiding

In Marewijk ligt 0% van de woningen binnen de magneetveldzone van een hoogspanningslijn en 0% binnen 1 km van een windturbine.

Bron en methode

Hitte, water en grondwater: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, overstromingskans en waterdiepte uit de landelijke overstromingsscenario's, kans op grondwateroverlast 2050 hoog scenario, stroombanen bij 70 mm neerslag in een uur). Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden (magneetveldzone); windturbines: RIVM; risicovolle activiteiten: Register Externe Veiligheidsrisico's via RIVM Atlas Leefomgeving (activiteiten met een aandachtsgebied binnen 1 km). Indicaties op basis van kaarten, geen metingen.

Veiligheid en leefbaarheid

Leefbaarheid in buurt Marewijk

Ruim voldoende Leefbaarometer 2024, klasse 6 van 9

  • Fysieke omgeving: voldoende
  • Woningen: voldoende
  • Voorzieningen: uitstekend
  • Sociale samenhang: zwak
  • Overlast en onveiligheid: onvoldoende

Leefbaarometer 3.0 (BZK): geschatte waardering van de leefbaarheid, in negen klassen, met vijf dimensies ten opzichte van het landelijk gemiddelde. Meer over deze buurt

Misdrijven in buurt Marewijk

87 per 1.000 inwoners per jaar +3% t.o.v. het jaar ervoor

Geregistreerd sep 2025 – aug 2026
256
Wijk Binnenstad-Noord
121 per 1.000
Gemeente Leiden
59 per 1.000
Nederland
45 per 1.000
Woninginbraken per 1.000 woningen
2,0 3 inbraken

Meest voorkomend

Fietsdiefstal
76
Winkeldiefstal
35
Vernieling
12
Mishandeling
8
  1. 1692021
  2. 2202022
  3. 1852023
  4. 2632024
  5. 2312025

Meer misdrijven dan gemiddeld: typisch voor centrumgebieden, buurten rond stations en uitgaansgebieden, waar veel bezoekers de cijfers per inwoner opdrijven. Kijk naar de uitsplitsing: diefstal uit winkels en fietsen weegt anders dan inbraak en geweld. Woninginbraak komt hier weinig voor.

Bron en methode

Politie, geregistreerde misdrijven per buurt (CBS/politie open data, maandcijfers). Kleine buurten geven kleine aantallen; lees het cijfer samen met het aantal inwoners en woningen. Niet elk misdrijf wordt gemeld.

Woningrapport met biedadvies

Gaat u bieden op Van der Werfstraat 9? Weet wat de woning echt waard is.

De gratis pagina geeft de feiten. Het rapport geeft het antwoord op de vraag die telt: wat bied ik? Drie scenario's in euro's, onderbouwd met de echte koopsommen van vergelijkbare woningen uit het Kadaster, de modelwaarde, de overbiedingscijfers van de gemeente en de staat van de woning op de foto's. Plus de vragen die u de makelaar moet stellen voordat u tekent.

Rekenvoorbeeld: een bod dat 2% te hoog is, kost bij een woning van € 450.000 al € 9.000. Het rapport kost € 19.

Voorzichtigonder of rond de vraagprijs, als er weinig bieders zijn
Marktconformwat vergelijkbare woningen hier de laatste maanden opbrachten
Kansrijkboven de markt, maar binnen de bandbreedte van de waarde
  • Biedstrategie met drie scenario's
    Een voorzichtig, marktconform en kansrijk bod in euro's, afgeleid van de modelwaarde, vergelijkbare verkopen en hoeveel er in deze gemeente boven de vraagprijs wordt betaald.
  • Vergelijkbare verkopen uit het Kadaster
    De werkelijke koopsommen van woningen in de buurt die op type, grootte en bouwperiode lijken, op de kaart en in een tabel, geïndexeerd naar vandaag.
  • Modelwaarde en eerdere verkopen
    De geautomatiseerde waardebepaling met bandbreedte, de verkoopgeschiedenis van dit adres en de WOZ-ontwikkeling door de jaren.
  • Marktcijfers van de gemeente
    Verkooptijd, overbiedingspercentage, prijs per m² en de krapte-indicator voor dit woningtype (NVM), zodat u weet hoeveel concurrentie u kunt verwachten.
  • Vragen voor de makelaar
    Een lijst vragen op maat voor de bezichtiging, afgeleid van bouwjaar, energielabel, risico's in de omgeving, de advertentie en de foto-analyse.
  • Staat van de woning uit de foto's
    Een beeldmodel beoordeelt de advertentiefoto's: algemene staat, keuken en badkamer, zichtbare gebreken en een opknapbudget als indicatie.
  • Maandlasten per bod
    Wat elk scenario per maand kost: hypotheek, kosten koper, gemeentelijke lasten, energie en onderhoud, naast huren als alternatief.
  • Alles van de gratis pagina erbij
    Woning, buurt, energie, leefomgeving, klimaat, veiligheid en vliegverkeer in een samenvatting, zodat alles in één PDF staat.

Meerdere woningen vergelijken? 5 rapporten voor € 39 per maand, extra rapporten € 6 per stuk. Geen taxatie en geen garantie, wel de cijfers waarmee u een bod kunt verdedigen.

Veelgestelde vragen over Van der Werfstraat 9

Wat voor woning is Van der Werfstraat 9?

Van der Werfstraat 9 in Leiden is een appartement, gebouwd in 1875, 126 m² woonoppervlakte. Het adres ligt in buurt Marewijk, gemeente Leiden.

Welk energielabel heeft Van der Werfstraat 9?

Het geregistreerde energielabel is D (geregistreerd 25 juni 2024). Een vergelijkbare woning geeft gemiddeld € 206 per maand uit aan gas en stroom.

Wat is Van der Werfstraat 9 ongeveer waard?

De indicatieve marktwaarde ligt tussen € 588.000 en € 669.000 (middenwaarde € 628.000, prijspeil sep 2026), berekend uit WOZ-waarden, vraagprijzen en verkopen van vergelijkbare woningen in de buurt. Dit is een indicatie, geen taxatie.

Wat is de huurprijs van een woning als Van der Werfstraat 9?

Vergelijkbare huurwoningen in de omgeving kosten mediaan € 2.830 per maand (€ 22 per m², 27 woningen). Of de huur gereguleerd is, volgt uit de puntentelling op deze pagina.

Hoe rustig is het aan Van der Werfstraat 9?

Het jaargemiddelde geluidniveau aan de gevel is 54 dB Lden (redelijk). De grootste bron is wegverkeer. Per dag passeren ongeveer 95 vliegtuigen lager dan 3.000 m binnen 2 km.

Kan Van der Werfstraat 9 overstromen?

Op de landelijke kaart van maximale waterdiepte staat voor deze plek geen overstromingsscenario.

Hoe veilig is de buurt van Van der Werfstraat 9?

In buurt Marewijk registreerde de politie 87 misdrijven per 1.000 inwoners per jaar, tegen 59 in de gemeente en 45 landelijk. De Leefbaarometer beoordeelt de leefbaarheid als ruim voldoende.

Welke voorzieningen zijn dichtbij Van der Werfstraat 9?

Gemiddelde afstanden in de buurt: grote supermarkt 400 m, huisarts 900 m, basisschool 1,1 km, kinderdagverblijf 600 m (CBS). De dichtstbijzijnde school, OV-halte, laadpunt en kinderopvang staan op deze pagina met hun afstand tot dit adres.

Waar komen deze gegevens vandaan?

Uit openbare bronnen van de overheid: BAG en Kadaster (kenmerken, perceel), EP-Online (energielabel), CBS (buurtcijfers, prijsindex, energieverbruik), RIVM (geluid, lucht, licht, groen), Klimaateffectatlas en LIWO (hitte, water), politie open data en Leefbaarometer (veiligheid), en ADS-B-netwerken (vliegverkeer). Alle berekeningen zijn indicaties, geen taxatie of advies.