Buurt Abbenes

Buurt in wijk Abbenes / Buitenkaag · gemeente Haarlemmermeer · Noord-Holland

  • 393 woningen
  • 1.000 inwoners
  • gem. bouwjaar 1971
  • gem. WOZ € 408.000

Wonen in Abbenes: deze buurt in de gemeente Haarlemmermeer telt 393 woningen, 1.000 inwoners en 400 huishoudens. De woningen in Abbenes zijn vooral van het type tussenwoning (36%) en hoekwoning (25%), gebouwd vooral in de periode 1945-1969 (43%) en met 60% koopwoningen en 40% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 408.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 27% label A of B; het meest voorkomende energielabel is C. De leefbaarheid scoort ruim voldoende volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 60 dB (druk) en de politie registreerde 14,0 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 4,4 km, een basisschool op 600 m en 44% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Abbenes vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Abbenes

Woningen
393
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1971
Gemiddelde woonoppervlakte
119 m²
Woningvoorraad (CBS)
397
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 36% 143
  • Hoekwoning 25% 98
  • Twee-onder-een-kap 22% 88
  • Vrijstaand 13% 51
  • Appartement 3% 13

Energielabel

  • A of beter 11% 44
  • B 16% 63
  • C 34% 135
  • D 21% 82
  • E 6% 22
  • F 5% 21
  • G 7% 26

Bouwperiode

  • Voor 1945 9% 34
  • 1945–1969 43% 169
  • 1970–1989 32% 124
  • 1990–2009 10% 39
  • 2010 en later 7% 27

Bewoners

Inwoners
1.000
1 januari 2025
Huishoudens
400
gem. 2,5 personen
Eenpersoonshuishoudens
29%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
44%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
2.596
inwoners per km²
Oppervlakte
0,4 km²
waarvan 0,0 km² water
Geboren buiten Nederland
11%
Nederland: 16%
Personen in armoede
4%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
10
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
74%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
54%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 20% 195
  • 15–25 jaar 12% 120
  • 25–45 jaar 21% 210
  • 45–65 jaar 28% 280
  • 65 jaar en ouder 19% 190

Herkomst

  • Nederland 78% 760
  • Europa (excl. Nederland) 9% 85
  • Buiten Europa 14% 135

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 30% 220
  • Havo, vwo, mbo 2–4 52% 380
  • Hbo, wo 18% 130

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 408.000
CBS 2024
Koopwoningen
60%
Huurwoningen
40%
37% corporatie
Eengezinswoningen
96%
4% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
2%
Onbewoonde woningen
4%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.950 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
1.030 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
1.010 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
44%
Aardgasvrij
3%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
5%
Verwarming (WarmteAtlas)
98% cv, 1% elektrisch
2022
Aardwarmtepotentie
30-50%kans >5MWth
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
4,4 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
5,0 km
gem. afstand
Basisschool
600 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
600 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
1
Stedelijkheid
Niet stedelijk
127 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,3
539 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
100
waarvan 20 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

1 school in buurt Abbenes, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Haarlemmermeer

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
60 dB
gemeente 60 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
29%
gemeente 20%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 1%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
100%
gemeente 27%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
gemeente 0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
15%
gemeente 6%

Geluidniveau van de 393 woningen

  • 56–60 dB: druk 72% 281
  • 61–65 dB: lawaaiig 24% 93
  • 66–70 dB: zeer lawaaiig 5% 19

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
100%
gemeente 91%
Waarvan meer dan 0,5 m water
87%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
1,7 m
gemiddeld 0,9 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
11,9 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
7,8 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,5 µg/m³
0% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Donker
gemeente: verlicht
Groen binnen 500 m
76%
gemeente 51%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
43 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
95%
gemeente 96%
Hitte-eilandeffect
0,2–0,4 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
99%
gemeente 74%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
0%
gemeente 0%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
76%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
0%
gemeente 12%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
4%
gemeente 8%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
14
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
14
+8% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
46
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Mishandeling 21% 3
  • Bedreiging 14% 2
  • Diefstal uit auto 7% 1
  • Vernieling 7% 1

Per jaar

  1. 152021
  2. 152022
  3. 152023
  4. 152024
  5. 142025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Ruim voldoende Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Ruim voldoende
klasse 6 van 9, meting 2024
Score
4,08
−0,02 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,01
meting 2022: Ruim voldoende
Gemeente
Goed
score 4,13

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,03 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,02 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,14 onvoldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,03 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,10 goed

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−1,8 mm per jaar
gemeente −1,6 mm
Bodemdaling (ondiep)
−0,6 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
3 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
1,0%
laag, gemeente 0,7%
Paalrot in 2050
1,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
0,1%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 195.700
Nettoarbeidsparticipatie
74%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
18%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
17,8%
aandeel personen (landelijk 20%)