Buurt Husken

Buurt in wijk Zeswegen-Nieuw Husken · gemeente Heerlen · Limburg

  • 595 woningen
  • 1.265 inwoners
  • gem. bouwjaar 1992
  • gem. WOZ € 253.000

Wonen in Husken: deze buurt in de gemeente Heerlen telt 595 woningen, 1.265 inwoners en 585 huishoudens. De woningen in Husken zijn vooral van het type tussenwoning (73%) en hoekwoning (18%), gebouwd vooral in de periode 1990-2009 (87%) en met 79% koopwoningen en 20% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 253.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 68% label A of B; het meest voorkomende energielabel is B. De leefbaarheid scoort goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 52 dB (redelijk) en de politie registreerde 11,9 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 2,0 km, een basisschool op 700 m en 35% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Husken vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Husken

Woningen
595
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1992
Gemiddelde woonoppervlakte
120 m²
Woningvoorraad (CBS)
599
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 73% 432
  • Hoekwoning 18% 107
  • Vrijstaand 5% 29
  • Twee-onder-een-kap 5% 27

Energielabel

  • A of beter 13% 75
  • B 55% 330
  • C 31% 186
  • D 1% 4

Bouwperiode

  • 1970–1989 13% 78
  • 1990–2009 87% 515
  • Onbekend 0% 2

Bewoners

Inwoners
1.265
1 januari 2025
Huishoudens
585
gem. 2,2 personen
Eenpersoonshuishoudens
30%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
35%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
3.460
inwoners per km²
Oppervlakte
0,4 km²
Geboren buiten Nederland
12%
Nederland: 16%
Personen in armoede
1%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
0
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
73%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
67%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 14% 175
  • 15–25 jaar 8% 100
  • 25–45 jaar 26% 330
  • 45–65 jaar 32% 410
  • 65 jaar en ouder 20% 250

Herkomst

  • Nederland 71% 905
  • Europa (excl. Nederland) 16% 205
  • Buiten Europa 13% 160

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 253.000
CBS 2024
Koopwoningen
79%
Huurwoningen
20%
8% corporatie
Eengezinswoningen
100%
0% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
0%
Onbewoonde woningen
5%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.660 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
1.150 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
670 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
53%
Aardgasvrij
3%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
9%
Verwarming (WarmteAtlas)
98% cv
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
2,0 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
1,1 km
gem. afstand
Basisschool
700 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
600 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
8
Stedelijkheid
Weinig stedelijk
958 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,3
780 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
80
waarvan 15 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
52 dB
gemeente 54 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
1%
gemeente 23%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 1%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
gemeente 0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
0%
gemeente 11%

Geluidniveau van de 595 woningen

  • 51–55 dB: redelijk 97% 579
  • 56–60 dB: druk 3% 16

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
0%
gemeente 1%
Waarvan meer dan 0,5 m water
0%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
geen

Lucht, licht en groen

NO₂
10,4 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
7,5 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
12,8 µg/m³
0% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Verlicht
gemeente: verlicht
Groen binnen 500 m
56%
gemeente 49%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
45 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
100%
gemeente 89%
Hitte-eilandeffect
1,2–1,4 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
100%
gemeente 90%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
100%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
100%
gemeente 100%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
19%
gemeente 17%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 1%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
12
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
15
-52% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
65
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Drugshandel 20% 3
  • Vernieling 13% 2
  • Bedreiging 7% 1
  • Mishandeling 7% 1

Per jaar

  1. 322021
  2. 342022
  3. 332023
  4. 362024
  5. 272025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Goed
klasse 7 van 9, meting 2024
Score
4,15
+0,05 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,00
meting 2022: Goed
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,02

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,01 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,01 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,02 voldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,02 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,03 voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
+1,9 mm per jaar
gemeente +1,4 mm
Bodemdaling (ondiep)
+0,2 mm per jaar
veen en klei die inklinken

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 132.600
Nettoarbeidsparticipatie
73%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
10%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
20,1%
aandeel personen (landelijk 20%)