Buurt Neethofbuurt

Buurt in wijk Santpoort-Zuid · gemeente Velsen · Noord-Holland

  • 382 woningen
  • 935 inwoners
  • gem. bouwjaar 1941
  • gem. WOZ € 1.074.000

Wonen in Neethofbuurt: deze buurt in de gemeente Velsen telt 382 woningen, 935 inwoners en 375 huishoudens. De woningen in Neethofbuurt zijn vooral van het type twee-onder-een-kap (53%) en vrijstaand (26%), gebouwd vooral in de periode voor 1945 (53%) en met 81% koopwoningen en 19% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 1.074.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 19% label A of B; het meest voorkomende energielabel is G. De leefbaarheid scoort uitstekend volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 51 dB (redelijk) en de politie registreerde 42,8 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 1,0 km, een basisschool op 600 m en 41% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Neethofbuurt vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Neethofbuurt

Woningen
382
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1941
Gemiddelde woonoppervlakte
173 m²
Woningvoorraad (CBS)
387
2025

Woningtype

  • Twee-onder-een-kap 53% 202
  • Vrijstaand 26% 98
  • Hoekwoning 8% 32
  • Appartement 7% 25
  • Tussenwoning 7% 25

Energielabel

  • A of beter 11% 41
  • B 9% 33
  • C 12% 44
  • D 9% 34
  • E 7% 27
  • F 26% 99
  • G 27% 102
  • Geen label 1% 2

Bouwperiode

  • Voor 1945 53% 203
  • 1945–1969 34% 131
  • 1970–1989 9% 33
  • 1990–2009 2% 6
  • 2010 en later 2% 9

Bewoners

Inwoners
935
1 januari 2025
Huishoudens
375
gem. 2,5 personen
Eenpersoonshuishoudens
21%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
41%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
1.341
inwoners per km²
Oppervlakte
0,7 km²
Geboren buiten Nederland
9%
Nederland: 16%
Personen in armoede
1%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
0
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
70%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
46%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 15% 145
  • 15–25 jaar 13% 120
  • 25–45 jaar 10% 95
  • 45–65 jaar 35% 325
  • 65 jaar en ouder 27% 255

Herkomst

  • Nederland 79% 755
  • Europa (excl. Nederland) 9% 90
  • Buiten Europa 11% 105

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 1.074.000
CBS 2024
Koopwoningen
81%
Huurwoningen
19%
14% corporatie
Eengezinswoningen
93%
7% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
2%
Onbewoonde woningen
5%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
3.880 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
780 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
1.580 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
35%
Aardgasvrij
2%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
8%
Verwarming (WarmteAtlas)
93% cv, 3% blok, 2% elektrisch
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
1,0 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
800 m
gem. afstand
Basisschool
600 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
600 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
9
Stedelijkheid
Weinig stedelijk
891 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,3
474 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
200
waarvan 20 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

1 school in buurt Neethofbuurt, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Velsen

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
51 dB
gemeente 55 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
10%
gemeente 24%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
3%
gemeente 1%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 12%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
gemeente 20%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
1%
gemeente 11%

Geluidniveau van de 382 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 1% 2
  • 46–50 dB: rustig 49% 187
  • 51–55 dB: redelijk 32% 122
  • 56–60 dB: druk 17% 65
  • 61–65 dB: lawaaiig 1% 4
  • 66–70 dB: zeer lawaaiig 1% 2

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
0%
gemeente 25%
Waarvan meer dan 0,5 m water
0%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
geen

Lucht, licht en groen

NO₂
10,3 µg/m³
98% boven WHO-advies (10)
PM2,5
7,7 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,9 µg/m³
4% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Gedimd
gemeente: verlicht
Groen binnen 500 m
81%
gemeente 52%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
40 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
61%
gemeente 95%
Hitte-eilandeffect
0,4–0,6 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
100%
gemeente 71%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
100%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
100%
gemeente 78%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
0%
gemeente 7%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 8%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
43
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
40
-15% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
40
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Fietsdiefstal 33% 13
  • Diefstal uit auto 18% 7
  • Vernieling 10% 4
  • Mishandeling 3% 1

Per jaar

  1. 372021
  2. 452022
  3. 412023
  4. 512024
  5. 422025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Uitstekend Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Uitstekend
klasse 9 van 9, meting 2024
Score
4,41
+0,31 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
−0,04
meting 2022: Uitstekend
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,08

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,09 goed
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,07 ruim voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,02 voldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,08 ruim voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,09 goed

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−0,8 mm per jaar
gemeente −1,1 mm
Bodemdaling (ondiep)
+0,1 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
1 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,0%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
3,6%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 1.160.400
Nettoarbeidsparticipatie
70%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
36%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
38,4%
aandeel personen (landelijk 20%)