Buurt ’t Hool

Buurt in wijk Ontginning · gemeente Eindhoven · Noord-Brabant

  • 1.037 woningen
  • 2.275 inwoners
  • gem. bouwjaar 1971
  • gem. WOZ € 322.000

Wonen in ’t Hool: deze buurt in de gemeente Eindhoven telt 1.037 woningen, 2.275 inwoners en 1.065 huishoudens. De woningen in ’t Hool zijn vooral van het type appartement (48%) en tussenwoning (38%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (72%) en met 31% koopwoningen en 68% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 322.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 7% label A of B; het meest voorkomende energielabel is C. De leefbaarheid scoort zwak volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 50 dB (rustig) en de politie registreerde 40,4 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 1,1 km, een basisschool op 900 m en 36% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in ’t Hool vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in ’t Hool

Woningen
1.037
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1971
Gemiddelde woonoppervlakte
116 m²
Woningvoorraad (CBS)
1.034
2025

Woningtype

  • Appartement 48% 500
  • Tussenwoning 38% 398
  • Hoekwoning 9% 94
  • Vrijstaand 4% 45

Energielabel

  • A of beter 3% 29
  • B 4% 45
  • C 44% 454
  • D 38% 391
  • E 6% 63
  • F 5% 47
  • G 0% 1
  • Geen label 1% 7

Bouwperiode

  • 1945–1969 27% 281
  • 1970–1989 72% 746
  • 1990–2009 1% 10

Bewoners

Inwoners
2.275
1 januari 2025
Huishoudens
1.065
gem. 2,2 personen
Eenpersoonshuishoudens
43%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
36%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
6.782
inwoners per km²
Oppervlakte
0,3 km²
Geboren buiten Nederland
36%
Nederland: 16%
Personen in armoede
7%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
70
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
62%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
53%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 19% 425
  • 15–25 jaar 14% 315
  • 25–45 jaar 29% 655
  • 45–65 jaar 23% 525
  • 65 jaar en ouder 16% 355

Herkomst

  • Nederland 41% 950
  • Europa (excl. Nederland) 13% 290
  • Buiten Europa 46% 1.055

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 35% 590
  • Havo, vwo, mbo 2–4 36% 600
  • Hbo, wo 29% 480

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 322.000
CBS 2024
Koopwoningen
31%
Huurwoningen
68%
65% corporatie
Eengezinswoningen
52%
48% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
0%
Onbewoonde woningen
2%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.280 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
550 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
1.040 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
25%
Aardgasvrij
1%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
3%
Warmtenet in ontwikkeling
Woenselse centrumring: Jagershoef, 't Hool en Winkelcentrum
Initiatiefase, techniek onbekend, verwacht 2045
Verwarming (WarmteAtlas)
53% cv, 46% blok
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
1,1 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
600 m
gem. afstand
Basisschool
900 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
700 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
16
Stedelijkheid
Zeer sterk stedelijk
3.361 adressen per km²
Auto's per huishouden
0,8
799 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
185
waarvan 20 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
50 dB
gemeente 54 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
12%
gemeente 28%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 3%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
0%
gemeente 15%

Geluidniveau van de 1.037 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 23% 241
  • 46–50 dB: rustig 27% 280
  • 51–55 dB: redelijk 46% 474
  • 56–60 dB: druk 4% 42

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
0%
gemeente 5%
Waarvan meer dan 0,5 m water
0%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
geen

Lucht, licht en groen

NO₂
13,2 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
9,0 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
15,0 µg/m³
8% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Helder
gemeente: helder
Groen binnen 500 m
41%
gemeente 38%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
44 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
86%
gemeente 91%
Hitte-eilandeffect
1,6–1,8 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
96%
gemeente 82%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
100%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
100%
gemeente 99%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
10%
gemeente 11%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
34%
gemeente 2%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
40
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
92
-28% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
3,9
4 inbraken
Gemeente
74
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Diefstal uit auto 17% 16
  • Fietsdiefstal 12% 11
  • Vernieling 8% 7
  • Drugshandel 8% 7
  • Mishandeling 7% 6
  • Woninginbraak 4% 4
  • Inbraak schuur/garage 2% 2
  • Bedreiging 2% 2

Per jaar

  1. 1162021
  2. 1302022
  3. 952023
  4. 1112024
  5. 1252025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Zwak Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Zwak
klasse 4 van 9, meting 2024
Score
3,90
−0,21 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
−0,01
meting 2022: Zwak
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,07

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,02 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom −0,02 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV +0,00 voldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen −0,05 zwak
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast −0,12 onvoldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−0,7 mm per jaar
gemeente −0,4 mm
Bodemdaling (ondiep)
−0,3 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
0 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,0%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
1,0%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 10.600
Nettoarbeidsparticipatie
62%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
13%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
15,2%
aandeel personen (landelijk 20%)