Obec Almere

Obec · Flevoland

  • Počet nemovitostí: 97.672
  • 229.574 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1999
  • prům. daňová hodnota WOZ € 375.000

Bydlení v oblasti Almere: místní obec v provincii Flevoland má Počet nemovitostí: 97.672, 229.574 obyvatel a 96.667 domácností. Nemovitosti v oblasti Almere: převážně typu řadový dům (46%) a byt (31%), postavené převážně v období 1990-2009 (49%) a z toho 62% nemovitostí obývaných vlastníky a 37% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 375.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 81 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 51 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 41,1 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 800 m, základní škola ve vzdálenosti 600 m a 42 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Almere najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Almere

Nemovitosti
97.672
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1999
Průměrná obytná plocha
111 m²
Bytový fond (CBS)
92.353
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 46% 44.501
  • Byt 31% 30.464
  • Krajní řadový dům 13% 12.788
  • Samostatně stojící dům 7% 6.972
  • Dům v dvojdomku 3% 2.947

Energetický štítek

  • A nebo lepší 53% 51.880
  • B 25% 23.982
  • C 18% 17.197
  • D 0% 444
  • E 0% 71
  • F 0% 10
  • G 0% 16
  • Bez štítku 4% 4.072

Období výstavby

  • 1970–1989 28% 27.280
  • 1990–2009 49% 47.973
  • 2010 a později 23% 22.265
  • Není známo 0% 154

Obyvatelé

Počet obyvatel
229.574
1. ledna 2025
Domácnosti
96.667
průměrný počet osob: 2,3
Jednočlenné domácnosti
33%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
42%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
1.753
obyvatel na km²
Plocha
248,8 km²
z toho vodní plochy: 119,6 km²
Narození mimo Nizozemsko
27%
Nizozemsko: 16%
Standardizovaný příjem
€ 41.000
prům. na domácnost a rok · Nizozemsko: € 42.080
Osoby v chudobě
4%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
24
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
72%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
55%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 18% 41.399
  • 15–25 let 12% 28.014
  • 25–45 let 29% 67.600
  • 45–65 let 26% 60.051
  • 65 let a více 14% 32.510

Původ

  • Nederland 51% 114.731
  • Evropa (kromě Nizozemska) 9% 20.124
  • Mimo Evropu 40% 91.645

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 27% 47.430
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 42% 74.710
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 31% 54.260

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 375.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
62%
Nájemní nemovitosti
37%
27% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
70%
30% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
14%
Neobydlené nemovitosti
2%
Nová výstavba v daném roce
1.552
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.700 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
720 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
300 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
35%
Bez zemního plynu
62%
Dálkové vytápění
53%
Vytápění převážně elektřinou
10%

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
800 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
1,1 km
prům. vzdálenost
Základní škola
600 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
500 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
12
Míra urbanizace
Vysoká míra urbanizace
1.636 adres na km²
Počet aut na domácnost
0,9
89.310 osobních automobilů
Firemní provozovny
31.655
z toho 5.315 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

obec Almere: 106 škol s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy (106) – Almere

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
51 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
8%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
6%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
2%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
2%

Hluková zátěž u 97.672 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 8% 7.530
  • 46–50 dB: klidné 44% 43.264
  • 51–55 dB: přijatelné 33% 32.404
  • 56–60 dB: rušné 11% 10.941
  • 61–65 dB: hlučné 3% 3.321
  • 66–70 dB: velmi hlučné 0% 211
  • nad 70 dB: extrémně hlučné 0% 1

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
96%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
95%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
73%
Maximální hloubka vody
4,5 m
průměrně 2,3 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
10,3 µg/m³
59% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,0 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
14,2 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Osvětlené
Zeleň do 500 m
55%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
46–48 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
97%
Efekt tepelného ostrova
0,8–1,0 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
91%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
0%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
21%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
8%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
1%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
1%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
41
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
9.442
+2 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
3,2
314 vloupání
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Fietsdiefstal 10% 901
  • Vernieling 9% 832
  • Mishandeling 5% 485
  • Winkeldiefstal 5% 472
  • Diefstal uit auto 5% 457
  • Bedreiging 3% 319
  • Woninginbraak 3% 314
  • Drugshandel 3% 244

Podle let

  1. 8.5892021
  2. 8.8982022
  3. 9.1622023
  4. 9.5322024
  5. 9.1472025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,02
−0,08 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,02
měření 2022: Více než dostatečná

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,01 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví −0,02 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,03 dostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,01 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku −0,04 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−2,5 mm ročně
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−1,3 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
24 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,0%
zeer laag
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,0%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
0,0%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Průměrný příjem na obyvatele
€ 34.400
za rok
Průměrný příjem na osobu s příjmem
€ 43.600
za rok
Medián čistého jmění domácností
€ 148.200
Míra zaměstnanosti
72%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
15%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
22,4%
podíl osob (celostátně 20 %)

Čtvrti v oblasti Almere 71