Ichthus College Dronten
Szkoła średnia · vmbo, havo i vwo · Dronten
- Liczba uczniów: 817
Ichthus College Dronten to szkoła średnia ze ścieżką kształcenia vmbo, havo i vwo w miejscowości Dronten (gmina Dronten) do której uczęszcza 817 uczniów. Zdawalność egzaminów 2024-2025: havo 82%, vmbo 93%, vwo 77%.
Lokalizacja
Jupiterweg 25, 8251AW Dronten
Znacznik wskazuje tę szkołę, a ikony szkół — inne szkoły w promieniu 2,5 km (kliknięcie wyświetla nazwę).
Wyniki
Egzaminy 2024-2025
Egzamin szkolny (SE) i egzamin centralny (CE) według typu szkoły; różnica SE–CE wskazuje, jak surowo szkoła ocenia uczniów. Źródła: dane DUO o zdających i ocenach egzaminacyjnych. havo SE 6,2 / CE 6,4 · vmbo SE 6,6 / CE 6,4 · vwo SE 6,8 / CE 6,4
Wyniki nauczania według Inspectie van het Onderwijs
Cztery wskaźniki z trzech lat szkolnych, odniesione do normy dla porównywalnych szkół, oraz ocena obliczona dla każdego typu szkoły.
| Typ szkoły | Poziom kształcenia względem rekomendacji | Przejście do klasy 3 bez opóźnień | Ukończenie szkoły bez powtarzania klasy | Ocena z CE | Różnica SE‑CE | Ocena |
|---|---|---|---|---|---|---|
| havo | 18boven de norm | 96%boven de norm | 69%onder de norm | 6,4boven de norm | – | voldoende |
| vmbo (g)t | 18boven de norm | 96%boven de norm | 87%boven de norm | 6,3boven de norm | 0,2gering verschil | voldoende |
| vwo | 18boven de norm | 96%boven de norm | 79%onder de norm | 6,4boven de norm | 0,3gering verschil | voldoende |
Poziom kształcenia względem rekomendacji: odsetek uczniów w klasie 3 na poziomie wyższym niż zalecany przez szkołę podstawową, pomniejszony o odsetek uczniów na poziomie niższym. Przejście do klasy 3 bez opóźnień: odsetek uczniów, którzy dotarli do klasy 3 bez powtarzania klasy. Ukończenie szkoły bez powtarzania klasy: odsetek uczniów, którzy uzyskali dyplom bez powtarzania klasy. „Brak oceny” oznacza zbyt małą liczbę uczniów.
Powtarzanie klasy i zmiany poziomu kształcenia
Spośród 963 uczniów w 2024/25. Źródło: dane DUO o uczniach powtarzających klasę według placówki.
Oceny egzaminacyjne według przedmiotu
vmbo · najwyższa ocena z CE: natuur- en scheikunde ii 7,3, engelse taal 6,8, natuur- en scheikunde i 6,8 · najniższa: duitse taal 5,9, kunstvakken ii beeldende vakken - tekenen 6,0, wiskunde 6,0
| Przedmiot | CE | SE | Egzaminy |
|---|---|---|---|
| Natuur- en scheikunde ii | 7,3 | 6,8 | 5 |
| Engelse taal | 6,8 | 6,9 | 76 |
| Natuur- en scheikunde i | 6,8 | 6,4 | 10 |
| Biologie | 6,7 | 6,7 | 47 |
| Aardrijkskunde | 6,6 | 5,6 | 16 |
| Nederlandse taal | 6,4 | 6,7 | 76 |
| Economie | 6,3 | 5,8 | 42 |
| Geschiedenis en staatsinrichting | 6,3 | 6,8 | 33 |
| Wiskunde | 6,0 | 7,1 | 62 |
| Kunstvakken ii beeldende vakken - tekenen | 6,0 | 7,2 | 6 |
| Duitse taal | 5,9 | 6,1 | 42 |
havo · najwyższa ocena z CE: engelse taal en literatuur 7,2, kunst (beeldende vormgeving) 6,9, duitse taal en literatuur 6,5 · najniższa: wiskunde b 5,8, economie 5,8, aardrijkskunde 6,0
| Przedmiot | CE | SE | Egzaminy |
|---|---|---|---|
| Engelse taal en literatuur | 7,2 | 6,5 | 66 |
| Kunst (beeldende vormgeving) | 6,9 | 7,1 | 14 |
| Duitse taal en literatuur | 6,5 | 6,2 | 17 |
| Nederlandse taal en literatuur | 6,4 | 6,7 | 66 |
| Bedrijfseconomie | 6,4 | 5,6 | 34 |
| Franse taal en literatuur | 6,3 | 6,4 | 15 |
| Wiskunde a | 6,2 | 5,8 | 53 |
| Geschiedenis | 6,2 | 6,3 | 43 |
| Biologie | 6,2 | 6,5 | 23 |
| Scheikunde | 6,2 | 5,6 | 23 |
| Natuurkunde | 6,1 | 6,4 | 12 |
| Aardrijkskunde | 6,0 | 6,7 | 33 |
| Economie | 5,8 | 6,1 | 27 |
| Wiskunde b | 5,8 | 6,0 | 10 |
vwo · najwyższa ocena z CE: wiskunde a 7,1, kunst (beeldende vormgeving) 7,1, engelse taal en literatuur 6,9 · najniższa: geschiedenis 5,5, latijnse taal en cultuur 5,9, natuurkunde 6,0
| Przedmiot | CE | SE | Egzaminy |
|---|---|---|---|
| Wiskunde a | 7,1 | 6,5 | 11 |
| Kunst (beeldende vormgeving) | 7,1 | 7,3 | 6 |
| Engelse taal en literatuur | 6,9 | 6,8 | 24 |
| Economie | 6,8 | 6,7 | 5 |
| Biologie | 6,7 | 7,0 | 19 |
| Bedrijfseconomie | 6,7 | 6,9 | 11 |
| Duitse taal en literatuur | 6,6 | 6,8 | 9 |
| Wiskunde b | 6,5 | 7,4 | 13 |
| Nederlandse taal en literatuur | 6,2 | 6,7 | 24 |
| Scheikunde | 6,1 | 6,0 | 19 |
| Natuurkunde | 6,0 | 6,6 | 17 |
| Latijnse taal en cultuur | 5,9 | 7,0 | 9 |
| Geschiedenis | 5,5 | 6,7 | 6 |
Liczba uczniów według typu szkoły
Źródła i objaśnienia
- Otwarte dane edukacyjne DUO (CC BY 4.0): adresy placówek, liczba uczniów według placówek i klas, miejsca zamieszkania uczniów według obszarów kodów pocztowych, rekomendacje dotyczące dalszej ścieżki kształcenia i ich zmiany, średnie wyniki testu kończącego szkołę podstawową, liczba przystępujących do egzaminów, liczba osób, które zdały, oceny z egzaminów oraz liczba uczniów powtarzających klasę. DUO nie publikuje liczb poniżej 5; nie są one uwzględniane w tym zestawieniu.
- Inspectie van het Onderwijs, model wyników nauczania w szkołach średnich: poziom kształcenia w klasie 3 w stosunku do rekomendacji szkoły podstawowej, przechodzenie przez niższe klasy bez opóźnień, terminowe ukończenie wyższych klas, średnia ocena z egzaminu centralnego oraz różnica między oceną z egzaminu szkolnego a oceną z egzaminu centralnego. Każdy wskaźnik odniesiono do normy dla porównywalnych szkół.
- Zdawalność i oceny egzaminacyjne podano dla poszczególnych typów szkół (vmbo, havo, vwo) i lat szkolnych; dane za ostatni rok mogą być wstępne.
- Wartości porównawcze dla gminy i całej Holandii zostały obliczone przez Huisleon jako średnie dla wszystkich szkół tego samego typu, ważone liczbą uczniów. Dane o tym, gdzie uczniowie kontynuują naukę po ukończeniu tej szkoły, nie są udostępniane jako otwarte dane; można je znaleźć w serwisie Scholen op de kaart.