Ichthus College Dronten
Ortaöğretim okulu · vmbo, havo ve vwo · Dronten
- 817 öğrenci
Ichthus College Dronten, Dronten belediyesine bağlı Dronten yerleşiminde bulunan vmbo, havo ve vwo eğitimi veren ortaöğretim okulu bir . 817 öğrencisi olan. 2024-2025 mezuniyet sınavında başarı oranı: havo 82%, vmbo 93%, vwo 77%.
Konum
Jupiterweg 25, 8251AW Dronten
İşaretçi bu okulu, okul simgeleri ise 2,5 km çevresindeki diğer okulları gösterir (adlarını görmek için tıklayın).
Sonuçlar
Sınavlar: 2024-2025
Okul türüne göre okul sınavı (SE) ve merkezi sınav (CE); SE–CE farkı, okulun notlandırmada ne kadar katı olduğuna dair fikir verir. Kaynaklar: DUO sınav adayları ve sınav notları verileri. havo SE 6,2 / CE 6,4 · vmbo SE 6,6 / CE 6,4 · vwo SE 6,8 / CE 6,4
Inspectie van het Onderwijs verilerine göre eğitim sonuçları
Üç eğitim yılını kapsayan dört gösterge, benzer okullar için belirlenen ölçütlerle karşılaştırılır; ayrıca her okul türü için hesaplanan değerlendirme sunulur.
| Okul türü | İlkokulun önerdiği düzeye göre durum | Alt kademeyi zamanında tamamlama | Üst kademe başarısı | Merkezi sınav notu | SE‑CE farkı | Değerlendirme |
|---|---|---|---|---|---|---|
| havo | 18boven de norm | 96%boven de norm | 69%onder de norm | 6,4boven de norm | – | voldoende |
| vmbo (g)t | 18boven de norm | 96%boven de norm | 87%boven de norm | 6,3boven de norm | 0,2gering verschil | voldoende |
| vwo | 18boven de norm | 96%boven de norm | 79%onder de norm | 6,4boven de norm | 0,3gering verschil | voldoende |
İlkokulun önerdiği düzeye göre durum: 3. sınıfta ilkokulun önerdiğinden daha yüksek bir düzeyde okuyan öğrencilerin oranından, daha düşük bir düzeyde okuyanların oranı çıkarılır. Alt kademeyi zamanında tamamlama: 3. sınıfa gecikmeden ulaşan öğrencilerin oranı. Üst kademe başarısı: sınıf tekrarı yapmadan diploma alanların oranı. "Değerlendirme yok" ifadesi, öğrenci sayısının yetersiz olduğu anlamına gelir.
Sınıf tekrarı ve düzeyler arası geçişler
2024/25 dönemindeki 963 öğrenci üzerinden hesaplanmıştır. Kaynak: DUO okul yerleşkesi bazında sınıf tekrarı verileri.
Derslere göre sınav notları
vmbo · en yüksek merkezi sınav notu: natuur- en scheikunde ii 7,3, engelse taal 6,8, natuur- en scheikunde i 6,8 · en düşük: duitse taal 5,9, kunstvakken ii beeldende vakken - tekenen 6,0, wiskunde 6,0
| Ders | CE | SE | Sınavlar |
|---|---|---|---|
| Natuur- en scheikunde ii | 7,3 | 6,8 | 5 |
| Engelse taal | 6,8 | 6,9 | 76 |
| Natuur- en scheikunde i | 6,8 | 6,4 | 10 |
| Biologie | 6,7 | 6,7 | 47 |
| Aardrijkskunde | 6,6 | 5,6 | 16 |
| Nederlandse taal | 6,4 | 6,7 | 76 |
| Economie | 6,3 | 5,8 | 42 |
| Geschiedenis en staatsinrichting | 6,3 | 6,8 | 33 |
| Wiskunde | 6,0 | 7,1 | 62 |
| Kunstvakken ii beeldende vakken - tekenen | 6,0 | 7,2 | 6 |
| Duitse taal | 5,9 | 6,1 | 42 |
havo · en yüksek merkezi sınav notu: engelse taal en literatuur 7,2, kunst (beeldende vormgeving) 6,9, duitse taal en literatuur 6,5 · en düşük: wiskunde b 5,8, economie 5,8, aardrijkskunde 6,0
| Ders | CE | SE | Sınavlar |
|---|---|---|---|
| Engelse taal en literatuur | 7,2 | 6,5 | 66 |
| Kunst (beeldende vormgeving) | 6,9 | 7,1 | 14 |
| Duitse taal en literatuur | 6,5 | 6,2 | 17 |
| Nederlandse taal en literatuur | 6,4 | 6,7 | 66 |
| Bedrijfseconomie | 6,4 | 5,6 | 34 |
| Franse taal en literatuur | 6,3 | 6,4 | 15 |
| Wiskunde a | 6,2 | 5,8 | 53 |
| Geschiedenis | 6,2 | 6,3 | 43 |
| Biologie | 6,2 | 6,5 | 23 |
| Scheikunde | 6,2 | 5,6 | 23 |
| Natuurkunde | 6,1 | 6,4 | 12 |
| Aardrijkskunde | 6,0 | 6,7 | 33 |
| Economie | 5,8 | 6,1 | 27 |
| Wiskunde b | 5,8 | 6,0 | 10 |
vwo · en yüksek merkezi sınav notu: wiskunde a 7,1, kunst (beeldende vormgeving) 7,1, engelse taal en literatuur 6,9 · en düşük: geschiedenis 5,5, latijnse taal en cultuur 5,9, natuurkunde 6,0
| Ders | CE | SE | Sınavlar |
|---|---|---|---|
| Wiskunde a | 7,1 | 6,5 | 11 |
| Kunst (beeldende vormgeving) | 7,1 | 7,3 | 6 |
| Engelse taal en literatuur | 6,9 | 6,8 | 24 |
| Economie | 6,8 | 6,7 | 5 |
| Biologie | 6,7 | 7,0 | 19 |
| Bedrijfseconomie | 6,7 | 6,9 | 11 |
| Duitse taal en literatuur | 6,6 | 6,8 | 9 |
| Wiskunde b | 6,5 | 7,4 | 13 |
| Nederlandse taal en literatuur | 6,2 | 6,7 | 24 |
| Scheikunde | 6,1 | 6,0 | 19 |
| Natuurkunde | 6,0 | 6,6 | 17 |
| Latijnse taal en cultuur | 5,9 | 7,0 | 9 |
| Geschiedenis | 5,5 | 6,7 | 6 |
Okul türüne göre öğrenci sayıları
Kaynaklar ve açıklamalar
- DUO açık eğitim verileri (CC BY 4.0): yerleşke adresleri, yerleşke ve sınıf düzeyine göre öğrenci sayıları, öğrencilerin yaşadığı posta kodu bölgeleri, ortaöğretime yönlendirme önerileri ve bunların güncellemeleri, geçiş sınavı ortalama puanları, bitirme sınavına girenler, sınavı geçenler ve sınav notları, sınıf tekrarı yapan öğrenciler. DUO, 5'in altındaki sayıları yayımlamaz; bunlar burada hesaplamaya dahil edilmez.
- Inspectie van het Onderwijs ortaöğretim sonuçları modeli: öğrencilerin 3. sınıftaki düzeyinin ilkokul yönlendirmesine göre konumu, alt kademeyi zamanında tamamlama oranı, üst kademede başarı, merkezi sınav not ortalaması ve okul sınavı ile merkezi sınav arasındaki not farkı. Her gösterge, benzer okullar için belirlenen ölçütle karşılaştırılır.
- Mezuniyet sınavı başarı oranları ve sınav notları, okul türüne (vmbo, havo, vwo) ve eğitim yılına göre verilir; son yılın verileri geçici olabilir.
- Belediye geneli ve Hollanda ile karşılaştırmalar, Huisleon tarafından aynı türdeki tüm okulların öğrenci sayısına göre ağırlıklandırılmış ortalamaları kullanılarak hesaplanmıştır. Öğrencilerin bu okuldan sonra hangi eğitim kurumlarına devam ettiği açık veri olarak sunulmamaktadır; bu bilgi için Scholen op de kaart sitesine bakınız.